O zabiegu
Biostymulator z kwasem hialuronowym i hydroksyapatytem wapnia jest innowacyjnym produktem hybrydowym, który pozwala na korzystanie z zalet obu zawartych w nim związków. Przeciwdziała skutkom starzenia się skóry poprzez głębokie stymulowanie jej regeneracji i stworzenie dla niej dodatkowej podpory.
Czym jest biostymulator z kwasem hialuronowym i hydroksyapatytem wapnia?
W medycynie estetycznej stosuje się preparaty przeznaczone do iniekcji, bazujące na jednej bądź kilku substancjach. Biostymulator zawierający cząstki kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia jest jednocześnie wypełniaczem i stymulatorem. Jako środek biorewolumetryczny pobudza fibroblasty do regeneracji, nawilża tkanki i niweluje niedoskonałości. Zawarte w nim substancje występują naturalnie w ludzkim ciele – są całkowicie biokompatybilne i doskonale tolerowane.
Biostymulator z kwasem hialuronowym i hydroksyapatytem wapnia – przebieg zabiegu
Zabieg rozpoczyna się dokładnym wywiadem z Pacjentem i określeniem jego potrzeb. Kolejno aplikuje się znieczulenie w formie kremu, które minimalizuje bolesność w trakcie zabiegu. Niektóre preparaty posiadają w swoim składzie lidokainę, która niweluje dyskomfort w trakcie zabiegu. Następnym krokiem jest iniekcja odpowiedniego preparatu do tkanek na wybranym obszarze. Nowoczesny preparat można wstrzykiwać z pomocą cienkiej igły lub kaniuli.
Innowacyjny zabieg z biostymulatorem tkankowym – efekty
Pierwsze efekty po podaniu kompleksów hybrydowych pojawiają się tuż po zabiegu, ponieważ preparat tworzy rusztowanie dla zwiotczałej skóry i ubytków. W kolejnych tygodniach dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny i tym samym zagęszczenia skóry. Uzyskuje się naturalne efekty w postaci długotrwałego nawilżenia, liftingu, ujędrnienia, wygładzenia zmarszczek, poprawy owalu twarzy i ogólnej jakości skóry.
Wskazania
- utrata napięcia skóry twarzy, szyi, dekoltu,
- zmarszczki i bruzdy,
- zaburzone rysy twarzy,
- cera ziemista bez blasku,
- skóra odwodniona, szorstka.
Przeciwwskazania
- ciąża i karmienie piersią,
- schorzenia immunologiczne,
- choroby nowotworowe,
- nieuregulowane nadciśnienie tętnicze i cukrzyca,
- nadwrażliwość lub uczulenie na składniki preparatu,
- aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne, zapalenie skóry,
- gorączka.
W miejscu wkłucia może pojawić się niewielki obrzęk i zaczerwienienie. Objawy te szybko ustępują samoistnie. Pacjent zostaje poinformowany o zalecanym sposobie pielęgnacji skóry.
Najczęściej zadawane pytania
Zabieg przeprowadza się przy oznakach starzenia, jak i pogorszeniu kondycji skóry w następstwie różnych czynników. Procedura przeznaczona jest dla osób dorosłych w każdym wieku.
Dla podtrzymania widocznych efektów po kilku-kilkunastu miesiącach od ostatniego zabiegu zaleca się zabieg podtrzymujący. Odstęp ten zależy od cech indywidualnych, m.in. kondycji skóry pacjenta, jego wieku i stylu życia.
Formularz kontaktowy