PL EN

Chirurgiczne usunięcie ginekomastii (przerost gruczołu piersiowego u mężczyzn)

Opis usługi

Ginekomastia, czyli operacja przerośniętych piersi u mężczyzn ma na celu przywrócenie naturalnego wyglądu męskiej klatce piersiowej.
Wybór metody operacyjnej uzależniony jest od rodzaju ginekomastii.

W przypadkach gdzie dominuje przerost tkanki tłuszczowej, jej nadmiar zostaje usunięty przy pomocy liposukcji. Gdy za ginekomastię odpowiedzialny jest przerost tkanki gruczołowej najlepsze wyniki daje usunięcie chirurgiczne. Niekiedy najlepszy efekt osiąga się łącząc obydwie te technik i rozkładając leczenia na etapy.
Efekty operacji są zazwyczaj długotrwałe, choć mogą być zmienione przez znaczny przyrost masy ciała lub hormony.
Cięcia podczas zabiegu (do liposukcji jak i do resekcji chirurgicznej) zlokalizowane są w okolicy otoczki brodawki. Powstałe blizny z czasem stają się mało widoczne.

Zabieg wykonywany jest w warunkach szpitalnych w znieczuleniu ogólnym (narkozie) i wymaga zazwyczaj 1-2 doby hospitalizacji.
Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 10-14 dniach od zabiegu. W okresie pooperacyjnym konieczne jest noszenie ubrania uciskowego, zmniejszającego obrzęki i przyspieszającego proces gojenia. Ćwiczenia sportowe można wznowić po 3 miesiącach.

Podczas konsultacji wstepnej chirurg plastyk po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i badania przedstawi pacjentowi możliwe rozwiązania chirurgiczne. Omówi dokładnie przebieg samego zabiegu, spodziewane efekty oraz dokłądną jego cenę, która zależy w dużym stponiu od rozległości zabiegu oraz zastosowanej metody.

Cena zabiegu od:
7000 zł do 8700 zł

Pełny cennik Płatności ratalne Umów wizytę

22 431 36 66 lub zostaw kontakt.

Oddzwonimy.


Skontaktuj się z nami.

+48

Kto wykonuje zabieg?

lekarz

Obszar zabiegu

Czas trwania zabiegu

Telefon

22 431 36 66