Depilacja laserowa dla mężczyzn: powitaj gładkie ciało!

3 min
25/05/2021

Gładkie, pozbawione zbędnego owłosienia ciało jest bez wątpienia współczesnym kanonem urody – i to nie tylko wśród kobiet, ale i wśród mężczyzn. Panowie coraz chętniej usuwają owłosienie spod pach, z miejsc intymnych, nóg, rąk czy pleców – ułatwia to dbanie o codzienną higienę i podnosi pewność siebie. Jednym ze sposobów na bezpieczne, skuteczne i trwałe usunięcie zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa.

Z tekstu dowiesz się:

Choć dopiero od niedawna możemy się cieszyć ciepłą, wiosenną pogodą, to… powoli można już myśleć o lecie, wakacyjnych wyprawach i odsłanianiu ciała w krótkich spodenkach, T-shirtach czy kąpielówkach. Warto zadbać o to, by było zadbane i gładkie.

Należy bowiem pamiętać, że depilacja – czyli usuwanie zbędnego owłosienia – nie jest wyłącznie domeną kobiet. Coraz większą popularnością cieszy się medycyna estetyczna dla mężczyzn, w skład której wchodzą także zabiegi usuwania włosów z ciała, takie jak np. epilacja laserowa. Ciemne, gęste, mocno widoczne włosy na różnych partiach ciała to dość często występujące kompleksy mężczyzn – różnego rodzaju zabiegi depilacyjne pozwalają pozbyć się tego problemu, ułatwiają dbanie o codzienną higienę, dodają pewności siebie i nadają mężczyźnie wizerunku osoby zadbanej.

Maszynka do golenia, krem do depilacji dla mężczyzn – domowe sposoby na usuwanie zbędnego owłosienia u panów

Depilacja dla mężczyzn może być zabiegiem wykonywanym w warunkach domowych, przy czym od razu zaznaczyć trzeba, że tego typu metody nie są zbyt trwałe. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście maszynka do golenia – całego ciała lub jej określonych partii (np. maszynka do golenia miejsc intymnych dla mężczyzn). Może po nią sięgnąć każdy, usunąć owłosienie podczas wieczornej kąpieli, ale włoski zaczynają odrastać już po 2-3 dniach. Dodatkowo, podczas golenia nietrudno o podrażnienia albo zacięcie skóry.

Innym rozwiązaniem jest krem do depilacji dla mężczyzn. Dzięki specjalnym składnikom zmiękcza on włoski i lekko je rozpuszcza – po kilku minutach wystarczy przejechać po skórze dołączoną szpatułką lub po prostu spłukać ciało wodą. W ten sposób możliwa jest m.in. depilacja pleców czy depilacja klatki piersiowej. Jednak również w tym przypadku włoski dość szybko odrastają, a dodatkowo – z użyciem kremu nie da się wydepilować każdej części ciała.

Oczywiście istnieją także mechaniczne metody usuwania owłosienia z niektórych partii ciała – np. męskie brwi, podobnie jak kobiecie, reguluje się przy użyciu pęsety lub wosku.

Depilacja laserowa dla mężczyzn – co trzeba wiedzieć?

Jeśli golenie miejsc intymnych u mężczyzn wydaje się zbyt czasochłonne, a na kremy do depilacji skóra reaguje podrażnieniem, warto rozważyć wykonanie profesjonalnego zabiegu depilacji laserowej dla mężczyzn.

W klinice medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie wykonujemy go przy użyciu lasera diodowego. Jest to jedyny laser wyposażony w innowacyjny czytnik poziomu melaniny w skórze – przed zabiegiem przykłada się go do określonej części ciała i na podstawie odczytu system automatycznie dobiera najlepsze parametry pracy lasera. Dzięki temu depilacja laserowa jest bardzo skuteczna i bezpieczna. Co więcej, użyta w nim technologia, polegająca na wykorzystaniu światła, naturalnie odbijającego się od skóry poprawia efektywność zabiegu. Bardzo istotny z punktu widzenia pacjenta jest także unikalny system chłodzenia skóry przed, w trakcie i po emisji światła. Na komfort podczas zabiegu wpływają ponadto głowice zakończone warstwą szkła szafirowego o właściwościach chłodzących.

Laserowa depilacja dla mężczyzn – wskazania

Głównym wskazaniem do wykonania zabiegu jest oczywiście chęć skutecznego i trwałego usunięcia owłosienia z różnych partii ciała. W naszej klinice ESTELL wykonywana jest między innymi:

  • laserowa depilacja klatki piersiowej,
  • depilacja pleców,
  • depilacja pośladków,
  • laserowa depilacja kończyn górnych i dolnych.

Energia emitowana przez laser skierowana w konkretne partie ciała usuwa włoski, ale tylko te znajdujące się w danym momencie w fazie wzrostu – podczas pierwszego zabiegu można usunąć około 30% owłosienia. Cykl zabiegów obejmuje z reguły 4-6 w odstępach 6-tygodniowych, które umożliwiają trwałe pozbycie się zbędnych włosków.

Depilacja laserowa dla mężczyzn – przygotowanie, przeciwwskazania, zalecenia po zabiegu

Przed zabiegiem depilacji laserowej panowie nie powinni usuwać owłosienia przy pomocy pęsety lub depilatora mechanicznego – dozwolone jest tylko tradycyjne golenie maszynką. jest opalanie się – zarówno na słońcu, jak i w solarium, konieczne jest także odstawienie przyjmowanych leków fototoksycznych oraz światłouczulających. Skóra przed zabiegiem nie może być opalona, ponieważ powoduje to ryzyko poparzenia. Słońca należy unikać również w przerwach między zabiegami dlatego optymalnym czasem na rozpoczęcie serii zabiegów epilacji jest okres jesienno-zimowy.

Wśród przeciwwskazań do wykonywania zabiegu wymienia się m.in. epilepsję, bielactwo, cukrzycę, obecność rozrusznika serca, prowadzoną w danej chwili terapię retinoidami, świeżą opaleniznę, infekcje skórne, rany i owrzodzenia w miejscu zabiegu oraz łuszczycę.

Po laserowej depilacji klatki piersiowej i innych partii ciała skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, ale ten stan szybko mija, zazwyczaj po kilku godzinach (można zastosować zwykły krem nawilżający oraz łagodzący podrażnienia). Przez kilka dni warto też unikać gorących kąpieli, korzystania z sauny oraz basenu.

Seria zabiegów dostosowanych do potrzeb pacjenta pozwala skutecznie usunąć niechciane owłosienie. Na zabiegi depilacji laserowej zapraszamy do naszej kliniki ESTELL!