Jak chronić skórę przed mrozem?

2 min
21/12/2020
[ssba-buttons]

Zima to dla naszej skóry trudny czas – jeśli nie jest odpowiednio chroniona, mróz i wiatr mogą doprowadzić do jej wysuszenia, szorstkości, podrażnień, zaczerwienienia, a nawet pękania. Dlatego warto zainwestować w dobry krem do twarzy na zimę – nasza skóra będzie nam za to wdzięczna!

Z tekstu dowiesz się:

Prawidłowy stan skóry zależny jest od wielu czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Jednym z takich czynników jest kondycja znajdującego się na powierzchni skóry płaszcza hydrolipidowego, od której zależy stopień nawilżenia skóry. Niestety, ekspozycja skóry na szkodliwe warunki atmosferyczne, przede wszystkim mróz i wiatr, powoduje uszkodzenia płaszcza hydrolipidowego. Stąd już prosta droga do przesuszenia skóry, jej zaczerwienienia, podrażnień, łuszczenia, a nawet pękania. Co ważne, stan ten mogą pogarszać również promieniowanie UV (w mroźne, ale słoneczne dni jest ono równie groźne, jak latem), a także przebywanie w suchych, przegrzanych pomieszczeniach (np. mieszkaniach z gorącymi kaloryferami).

Krem na mróz – jaki?

Ochrona skóry przed mrozem to wielopłaszczyznowe działanie. Bardzo ważne jest nawilżanie organizmu od środka, czyli picie dużych ilości wody mineralnej. Oczyszcza ona organizm z toksyn, nawilża, a więc poprawia kondycję skóry. Istotna jest także zdrowa, zbilansowana dieta, bogata w produkty zawierające m.in. witaminy A i E oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

Kluczem w codziennej pielęgnacji jest jednak dobry krem do twarzy na zimę. Oczywiście nie ma jednego, uniwersalnego kosmetyku, który spełni oczekiwania każdego, więc trzeba dobrać jego skład i właściwości do indywidualnych potrzeb skóry. Na pewno większej ochrony potrzebują posiadacze skóry suchej, wrażliwej czy naczynkowej – bez obaw mogą oni sięgać po kremy tłuste, o bardzo silnych właściwości ochronnych. Skóra tłusta mróz znosi z reguły dużo lepiej, więc w tym przypadku wystarczyć może lżejszy półtłusty krem ochronny na zimę.

Jakie konkretnie składniki powinien zawierać dobry krem na mróz? Składników o działaniu ochronnym i nawilżającym jest wiele, ale ważne, by były one możliwe jak najbardziej naturalne. Z pewnością sięgać można po kosmetyki zawierające w składzie oleje roślinne i mineralne (jojoba, migdałowy, olej z awokado, z orzechów makadamia), woski, ceramidy, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas hialuronowy, ale również D-pantenol, glicerynę, alantoninę, witaminy A, E, C i K, a także wyciągi roślinne – z arniki, kasztanowca, miłorzębu japońskiego, nagietka czy zielonej herbaty. Ważne, by krem do twarzy na zimę stosować regularnie, co najmniej 15 minut przed wyjściem z domu, na uprzednio oczyszczoną skórę.

Jak chronić skórę przed mrozem? Wypróbuj kremy Estell!

Silne właściwości nawilżające, ochronne i odżywcze mają kremy Estell – kosmetyki opracowane na bazie liofilizowanego colostrum bovinum, a więc surowca bioaktywnego o wyjątkowych właściwościach regenerujących, tworzącego się w okresie okołoporodowym w gruczole mlekowym ssaków. Na serię składa się:

  • krem Estell HQ7 na dzień – z kolagenem, kwasem hialuronowym, olejem arganowym, kokosowym i olejkiem jojoba, o silnym działaniu nawilżającym, odżywczym i ochronnym, a także właściwościach przeciwstarzeniowych,
  • krem Estell HQ9 na noc – z kolagenem, kwasem hialuronowym, proteinami pereł, jedwabiu oraz kawioru, witaminami i tłuszczami, dzięki czemu nawilża, pielęgnuje, chroni, wzmacnia naczynia krwionośne i wyrównuje koloryt skóry,
  • krem Estell HQ4 po zabiegu – m.in. z laktoferyną, srebrem koloidalnym, alantoiną, pantenolem, witaminą i olejkiem makadamia, dzięki czemu uzupełnia warstwę hydrolipidową skórę i pełni funkcje ochronne.

Ochrona skóry przed mrozem nie musi być skomplikowana – inwestycja w dobre kosmetyki z pewnością ją ułatwi!