Jak pozbyć się cellulitu?

2 min
01/05/2017
[ssba-buttons]

Cellulit, czyli tzw. skórka pomarańczowa, to zmora i utrapienie wielu kobiet. W okresie zimy nieco o nim zapominamy, bo opatulamy się szczelnie ubraniami, natomiast kiedy zaczyna robić się ciepło, problem powraca…

Z tekstu dowiesz się:

Cellulit to zdeformowana tkanka tłuszczowa, objawiająca się nierówną i wybrzuszoną skórą, która swoim wyglądem przypomina powierzchnię pomarańczy. Stąd wzięła się alternatywna nazwa cellulitu: skórka pomarańczowa.

Cellulit – przyczyny

Cellulit powstaje w wyniku nacisku wywieranego przez tłuszcz na pionowo ułożoną tkankę łączną, otaczającą komórki tłuszczowe naszego ciała. W wyniku tego procesu tkanka tłuszczowa zostaje ubita, co objawia się nierównościami na skórze. Cellulit występuje na tych częściach kobiecego ciała, gdzie organizm zwykle magazynuje tłuszcz, czyli na skórze ud, pośladków i brzucha, rzadziej na ramionach.

Należy także wyjaśnić, że często mylone są pojęcia cellulitu i cellulitisu. Cellulitis to rodzaj zapalenia skóry i tkanki podskórnej, spowodowany bakteriami gronkowca. Może wystąpić na dowolnej części ciała, również na twarzy. Głównym objawem cellulitisu jest zaczerwienienie zmienionego chorobowo obszaru, a podstawą leczenia – antybiotykoterapia.

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit na pośladkach, udach czy brzuchu można zwalczyć, choć nie jest to łatwe zadanie. Konieczna jest przede wszystkim zmiana trybu życia i niezaniedbywanie:

  • regularnych ćwiczeń,
  • picia dużej ilości wody,
  • diety bogatej w błonnik, aubogiej w węglowodany.

Jeśli mimo stosowania się do tych zaleceń skórka pomarańczowa nadal jest mocno widoczna, warto rozważyć poddanie się zabiegom medycyny estetycznej.

Sposoby na cellulit ? Zabiegi w klinice Estell!

W klinice medycyny estetycznej Estell pomagamy kobietom pozbyć się cellulitu. Jak to robimy? Najskuteczniejszą metodą, którą polecamy naszym pacjentkom, jest terapia łączona. Łączymy zabiegi na urządzeniach wykorzystujących działanie fali akustycznej lub skoncentrowanej, tripolarnej fali radiowej, a do tego dołączamy karboksyterapię oraz ostrzykiwanie cellulitu, czyli podawanie w miejsca dotknięte zmianami preparatów przeznaczonych do rozbijania skupisk tłuszczowych (cellulitu). Całość kuracji trzeba zaplanować na 4–6 tygodni. Efekty zależą oczywiście od indywidualnych uwarunkowań pacjentki (stanu zdrowia, trybu życia, wagi, równowagi hormonalnej itp.), natomiast każdą kurację poprzedzamy dogłębnym wywiadem lekarskim – po to, aby dopasować i wyeliminować sytuacje, w których przyczyną problemu są kwestie zdrowotne.