Endodonta/leczenie kanałowe

O zabiegu


Dbanie o zęby i leczenie próchnicy oraz chorób przyzębia we wczesnym stadium jest bardzo ważne. Zaniedbania w zakresie higieny mogą doprowadzić do nieodwracalnego zniszczenia tkanek zębów, a w efekcie doprowadzić do chorób miazgi i zmian okołowierzchołkowych. Wówczas konieczne jest rozpoczęcie leczenia endodontycznego (kanałowego).

Leczenie kanałowe zakres pomocy

Poważne uszkodzenie zębów powstałe na skutek nieleczonej lub zbyt późno leczonej próchnicy powoduje na tyle poważne skutki, że terapia zachowawcza nie wystarczy. W takiej sytuacji konieczne jest wdrożenie leczenia kanałowego.

Z pomocy endodonty korzystają także pacjenci, u których doszło do uszkodzenia zęba – np. na skutek urazu. Jeśli doszło do złamania lub ukruszenia zęba z uszkodzeniem miazgi (nerwu) to jedynym sposobem do jego uratowania może być terapia endodontyczna oraz późniejsze wykorzystanie protetyki w celu odbudowy korony zębowej.

Leczenie kanałowe wymaga przeprowadzenia dokładnej diagnostyki w celu ustalenia czy ząb można uratować czy uszkodzenie jest na tyle duże, że niezbędna będzie konsultacja i leczenie u endodonty. Podstawą jest wywiad stomatologiczny i badanie pacjenta, ale też diagnostyka Rentgenowska, która pozwala nie tylko ocenić stopień zaawansowania zmian, ale też ilość i układ kanałów zębowych. Punktowe zdjęcie RTG pozwala też sprawdzić czy nie doszło do zmian okołowierzchołkowych.

Endodoncja leczenie

W terapii endodontycznej specjalista wykorzystuje specjalne narzędzia stomatologiczne, które umożliwiają dokładne oczyszczenie komory zęba. Całość wykonywana jest obecnie przy wykorzystaniu mikroskopu, co sprawia, że jest to leczenie bardzo dokładne i skuteczne. Podczas wizyty endodonta wykorzystuje specjalne przyrządy, tzw. endometr, które pozwalają ocenić długość kanałów zębowych, aby jeszcze dokładniej wyleczyć ząb.

Wykonana w gabinecie diagnostyka i rozpoznanie pozwala ocenić skuteczność leczenia  oraz zakres terapii. Zanim lekarz przystąpi do właściwego leczenia zalecane możliwe jest podanie pacjentowi znieczulenia miejscowego. Gdy znieczulenie zacznie działać lekarz dokładnie oczyszcza wnętrze kanałów z zainfekowanej miazgi.. Gdy wewnątrz kanału nie znajdują się już nerwy lekarz opracowuje przestrzeń, przygotowując ją do wypełnienia. Wykorzystywanym w tym celu materiałem jest tu gutaperka, czyli specjalna, biokompatybilna żywica. Następnie całość zamknięta zostaje wypełnieniem.

W trakcie leczenia kanałowego niezbędna jest kontrola rentgenowska, dzięki której lekarz może sprawdzić czy procedura przebiega prawidłowo.

Leczenie kanałowe cechuje się wysoką skutecznością, do tego jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta, a dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia – jest też całkowicie bezbolesne.

Leczenie endodontyczne pod mikroskopem
Usługa
Cena

Powtórne (reendo) leczenie kanałowe

od 834 zł do 2287 zł

Powtórne (reendo) leczenie kanałowe

od 834 zł do 2287 zł

Pierwotne leczenie kanałowe

1641 zł

Pierwotne leczenie kanałowe

1641 zł

Usunięcie złamanego narzędzia / wkładu

582 zł

Usunięcie złamanego narzędzia / wkładu

582 zł

Odbarwienie 1 zęba martwego - endoperox / opalescence (za wizytę)

od 181 zł

Odbarwienie 1 zęba martwego - endoperox / opalescence (za wizytę)

od 181 zł

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]