Higiena jamy ustnej

O zabiegu

Właściwa higiena jamy ustnej jest ważna, aby jak najdłużej cieszyć się doskonałym uśmiechem, a także zdrowiem zębów i tkanek znajdujących się w jamie ustnej. Nawyki to ważna sprawa, ale równie istotne są regularne kontrolne wizyty u stomatologa.

Higiena jamy ustnej zakres pomocy

Codzienna higienizacja w warunkach domowych to podstawa dobrej kondycji zębów. Prawidłowe szczotkowaniestosowanie nici dentystycznych lub flosserów, dobrze dopasowana pasta to podstawa, ale równie istotne są regularne wizyty u stomatologa, który może dostrzec nawet niewielkie próchniczne zmiany i jak najszybciej wprowadzić właściwe leczenie oraz profilaktyczne wizyty u higienistki stomatologicznej celu usunięcia kamienia nazębnego, który tworzy sie na zębach.

Mimo nawet najdokładniejszego mycia zdarza się, że na powierzchni zębów gromadzi się płytka nazębna, która sprzyja rozwojowi próchnicy. Na szczęście dostępne są metody, które pozwalają w gabinecie stomatologicznym dokładnie oczyścić powierzchnię zębów oraz wybielić je.

Higiena jamy ustnej  w gabinecie stomatologa

Zabiegi higienizacji wykonywane są zawsze zgodnie z indywidualnymi potrzebami każdego pacjenta. Jeśli palisz papierosy lub pijesz duże ilości kawy lub herbaty, to na powierzchni zębów osady zgromadzą się szybciej. U takich osób zabiegi higienizacji muszą być wykonywane znacznie częściej. Najczęściej do gabinetu dentysty pacjenci zgłaszają się wtedy, gdy obserwują na zębach osad lub kamień nazębny.

Zabiegi higienizacyjne wykonywane w ramach profilaktyki stomatologicznej obejmują: skaling, piaskowanie, polerowanie zębów oraz fluoryzację. Zabiegi wykonywane są przez higienistkę stomatologiczną.

Podczas usuwania kamienia nazębnego wykorzystywane są skalery ultradźwiękowe Zabieg ten pozwala usunąć naddziąsłowy, kamień nazębny,

Zabieg piaskowania polega na usuwaniu osadów oraz przebarwień znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Stosowany jest jako uzupełnienie zabiegu higienizacji, a także jako element przygotowania do wybielania zębów. Piaskowanie wykonywane jest też przed założeniem stałych aparatów ortodontycznych.

Celem polerowania jest usunięcie przebarwień zewnętrznych, oraz oczyszczenie przestrzeni międzyzębrowych. Kolejny element to fluoryzacja, polegająca na odbudowaniu pryzmatów szkliwnych i zabezpieczeniu rozwojowi próchnicy

Podczas wizyty możliwe jest też przeprowadzenie instruktażu, dzięki któremu pacjent ma możliwość uzyskać wszystkie istotne informacje, które pozwolą jeszcze lepiej zadbać o piękny i zdrowy uśmiech. Higienistka stomatologiczna udzieli wszystkich informacji, począwszy od wyboru właściwej szczoteczki i pasty oraz właściwego sposobu mycia, po prawidłowe wykorzystanie nici dentystycznych. Ważne są bowiem nie tylko narzędzia, ale również technika mycia i czyszczenia.

Profilaktyka stomatologiczna
Usługa
Cena

Fluoryzacja całej jamy ustnej

230 zł

Fluoryzacja całej jamy ustnej

230 zł

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]