Hydroliftingująca mezoterapia igłowa

O zabiegu

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji odżywiających, nawilżających i rewitalizujących bezpośrednio w miejsca wymagające poprawy wyglądu.

Koktajle hydroliftingujące na bazie kwasu hialuronowego podawane w klinice Estell w Warszawie przyczyniają się do polepszenia napięcia skóry, jej elastyczności oraz kolorytu. Poddane zabiegowi obszary skóry stają się gładkie, elastyczne i jędrne – dzięki temu zabieg pozwala zachować młody i zdrowy wygląd nawet przez cały rok.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej polegający na wprowadzaniu w skórę właściwą cienkich igieł, które służą podaniu specjalnych preparatów, najczęściej na bazie kwasu hialuronowego. Iniekcje umożliwiają bezpośrednią aplikację wartościowych, odpowiednio dobranych do potrzeb pacjenta substancji aktywnych, w których skład mogą wchodzić witaminy, aminokwasy, peptydy czy składniki mineralne.

Działanie mezoterapii polega jednak nie tylko na rewitalizacji skóry dzięki stosowaniu preparatów bazujących na substancjach czynnych mających odżywić i nawilżyć tkankę. Redukowanie oznak starzenia oraz osłabionej kondycji skóry powodują już same nakłucia skóry pacjenta, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny oraz pobudzają krążenie krwi i limfy. Wykonanie zabiegu skutkuje poprawą kondycji skóry i redukcją zmarszczek.

Warto nadmienić, że proces ten może być nieco bolesny, dlatego często stosuje się znieczulenie miejscowe lub kremy znieczulające.

Mezoterapia igłowa jest stosowana na różne części ciała, w tym na twarz, szyję, dekolt, dłonie czy nawet na owłosioną skórę głowy (tu rolą zabiegu jest zwykle powstrzymanie wypadania włosów). Mezoterapia może być pomocna również w redukcji innych problemów skórnych, np. takich jak cellulit czy rozstępy, choć w takich przypadkach lekarze w naszej klinice zalecają zwykle inne zabiegi dostępne w Estell.

Zabieg mezoterapii igłowej z nieusieciowionym kwasem hialuronowym

Nieusieciowiony kwas hialuronowy to forma substancji, która nie została poddana procesowi sieciowania, czyli połączenia łańcuchów kwasu w większe struktury. Dzięki temu jest on bardziej płynny i łatwiej się wchłania. W przeciwieństwie do usieciowionego kwasu hialuronowego, który jest stosowany w medycynie estetycznej do wypełniania zmarszczek czy poprawy owalu twarzy, kwas nieusieciowiony nie stanowi wypełniacza, ale raczej służy do nawilżania i odżywiania. Ma bardzo małą masę cząsteczkową, co pozwala na penetrację i docieranie w głąb skóry pacjenta. Jest często stosowany w kosmetykach służących poprawie kondycji skóry twarzy, szyi czy dekoltu, zwłaszcza suchej, zmęczonej i pozbawionej blasku. Stanowi także składnik koktajli stosowanych w zabiegach mezoterapii mikroigłowej oraz igłowej. Dzięki swoim właściwościom nawilżającym, kwas hialuronowy przyczynia się do poprawy jędrności, elastyczności i gładkości skóry.

Mezoterapia igłowa hydroliftingująca – przebieg zabiegu

Jedną z odmian mezoterapii jest m.in.  mezoterapia hydroliftingująca, którą proponujemy naszym pacjentom w Warszawskiej klinice Estell. W czasie trwania zabiegu lekarz podaje w formie iniekcji preparaty zawierające kwas hialuronowy oraz hydroksyapatyt wapnia, który jest naturalnym składnikiem kości, a stosowany w mezoterapii poprawia jędrność i gęstość skóry oraz redukuje objawy starzenia się, takie jak zmarszczki, bruzdy czy obwisłość skóry. Każdy z nich ulega szybkiej degradacji w komórkach skóry oraz powoduje spektakularne nawilżenie tkanek, oraz ich silne napięcie.

Mezoterapia to zabieg nieskomplikowany i mało inwazyjny.  Trwa około 20-30 minut. Mimo to, zawsze poprzedzony jest konsultacją lekarską, podczas której lekarz ustala czy istnieją ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i kwalifikuje do niego pacjenta, jednocześnie wyjaśniając wszelkie wątpliwości oraz przedstawia możliwe do osiągnięcia efekty mezoterapii.

Jeśli nie ma przeciwwskazań do poddania się mezoterapii, skóra pacjenta jest w miejscu zabiegu oczyszczana i dezynfekowana, a także znieczulana – kiedy pacjent obawia się, że zabieg spowoduje poważny dyskomfort bólowy. Następnie podawany jest odpowiedni preparat do mezoterapii, oczywiście przez nakłuwanie skóry. Po zakończeniu zabiegu pacjent może opuścić klinikę.

Mezoterapia igłowa – zalecenia po zabiegu biorewitalizacji skóry

Mezoterapia jest zabiegiem, który nie wymaga rekonwalescencji – do codziennej aktywności można powrócić natychmiast po zakończeniu procedury.  Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że w miejscu zabiegu może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie, a nawet zasinienie. Objawy te mijają jednak po kilku dniach. Można nieco przyspieszyć procesy regeneracyjne stosując zimne okłady. W tym okresie należy powstrzymać się od opalania, gorących kąpieli i wizyt w saunie.

Mezoterapia hydroliftingująca – efekty zabiegu

Efekty widoczne w postaci poprawy napięcia, kolorytu skóry, doskonałego jej nawilżenia i ujędrnienia oraz redukcji drobnych zmarszczek i blizn widoczne są już po pierwszym zabiegu. Zaleca się jednak wykonanie całej serii zabiegów, która obejmuje najczęściej 4 procedury w odstępach co 3 tygodnie. Efekty w postaci ładnego wyglądu skóry utrzymują się do 12 miesięcy.

Wskazania

  • skóra przesuszona, szara i wiotka,
  • zmarszczki oraz bruzdy,
  • nieestetyczne blizny (np. potrądzikowe).

Przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroby autoimmunologiczne i nowotworowe,
  • infekcje bakteryjne i wirusowe,
  • ogólny zły stan zdrowia,
  • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi.

Najczęściej zadawane pytania

Jak często można wykonywać zabieg mezoterapii?

Częstotliwość przeprowadzania zabiegów podtrzymujących ujędrnienie i nawilżenie skóry zależy od  cech osobniczych. Powtórne wykonanie zabiegu należy ustalić z lekarzem, który oceni stan skóry i przekaże konkretne informacje. Zwykle zabiegi podtrzymujące stosuje się nie częściej niż co 3 do 6 miesięcy.

Czym różni się mezoterapia mikroigłowa od igłowej?

Mezoterapia igłowa polega na podaniu preparatów za pomocą cienkich igieł ze strzykawki, natomiast w mezoterapii mikroigłowej używa się specjalnego urządzenia (rolek) z mikroigłami, które automatycznie podają preparat. W pierwszym przypadku osoba wykonująca zabieg własnoręcznie podaje każdą porcję preparatu do odpowiedniej warstwy skóry, a w drugim – nadzoruje poprawne działanie urządzenia.

Mezoterapia
Usługa
Cena

Mezoterapia hydroliftingująca

1 100 zł - 2 000 zł

Mezoterapia hydroliftingująca

1 100 zł - 2 000 zł

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]