Jak rozjaśnić skórę w miejscach intymnych?

2 min
02/08/2020

Wybielanie miejsc intymnych to stosunkowo nowy trend w medycynie estetycznej, który przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Z roku na rok liczba pacjentów zainteresowanych tego typu zabiegami rośnie – jeśli już więc się na nie decydować, to przy użyciu nowoczesnych, bezpiecznych metod, np. laserowych.

Z tekstu dowiesz się:

Wybielanie miejsc intymnych – głównie warg sromowych i odbytu – to trend, który przywędrował do Polski ze Stanów Zjednoczonych. Z roku na rok zabiegi tego typu cieszą się coraz większą popularnością. Ma na to wpływ kilka aspektów. Po pierwsze – powszechne jest dbanie nie tylko o zdrowie, ale i piękny wygląd ciała, i to każdej jego części, nie wyłączając jego stref intymnych – specjalizuje się w tym ginekologia estetyczna. Po drugie – dostępnych jest wiele zabiegów, które pozwalają pozbyć się przebarwień z różnych stref skóry, a więc także odbytu czy sromu. Po trzecie – ciemniej zabarwione wargi sromowe czy odbyt mogą być powodem wstydu, zaniżonej samooceny oraz problemów z nawiązywaniem relacji seksualnych. Wybielanie okolic intymnych staje się więc sposobem na pozbycie się kompleksów.

Wybielanie warg sromowych – czy domowe sposoby są skuteczne?

Na forach internetowych znaleźć można wiele porad i wskazówek, które mają rzekomo pozwolić na szybkie wybielanie sromu lub odbytu. W powszechnym mniemaniu na rozjaśnienie skóry okolic intymnych ma pozwolić wcieranie w nią kwasku cytrynowego, robienie okładów z kurkumy, a nawet wcieranie w skórę… jogurtu naturalnego. Raz na zawsze warto uświadomić sobie, że żadna z tego typu metod nie jest skuteczna, a dodatkowo – może skończyć się podrażnieniem delikatnych i mocno unerwionych okolic intymnych. Ciemniejsza skóra warg sromowych czy odbytu jest efektem gromadzenia się tam większej ilości melaniny (głównego barwnika skóry), więc skuteczne – i co ważne, bezpieczne – wybielanie okolic intymnych będzie możliwe jedynie podczas sprawdzonych zabiegów ginekologii estetycznej.

Wybielanie miejsc intymnych? Pomoże laser!

Jeśli ktoś zastanawia się, jak rozjaśnić skórę w miejscach intymnych, powinien zgłosić się na konsultacje do specjalisty ginekologii estetycznej – można z nich oczywiście skorzystać w naszej klinice ESTELL. Lekarz przedstawi możliwości, jakie daje współczesna ginekologia estetyczna w tej kwestii, i pomoże dobrać najskuteczniejszy zabieg.

W klinice ESTELL do wybielania warg sromowych oraz odbytu używany jest laser tulowy. Emitowana przez niego energia penetruje głębokie warstwy skóry, co pozwala na jej gruntowną przebudowę, w tym redukcję nadmiaru melaniny. Skutkuje to widocznym rozjaśnieniem skóry oraz usunięciem przebarwień. Skuteczność zabiegu jest potwierdzona przez badania kliniczne, choć dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serię 3 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni.

Wybielanie okolic intymnych laserem – przeciwwskazania

Wybielanie okolic intymnych laserem tulowym jest ogólnie bezpiecznym zabiegiem – ryzyko działań niepożądanych ocenia się jako niskie, nie wymaga też długiej rekonwalescencji. Tak jak w przypadku każdej innej procedury ginekologii estetycznej, istnieją jednak pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. To między innymi:

  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • nowotwory skóry,
  • stany zapalne skóry,
  • obniżenie odporności organizmu,
  • przyjmowanie retinoidów,
  • stosowanie ziół światłouczulających (np. nagietek, skrzyp, dziurawiec).

Skuteczne i bezpieczne wybielanie miejsc intymnych można przeprowadzić tylko w klinice medycyny estetycznej. Wówczas mamy pewność, że zabieg nie będzie stanowił zagrożenia dla zdrowia.