Lifting piersi

O zabiegu

Lifting piersi – zwany również podniesieniem piersi lub mastopeksją – to operacja mająca na celu uniesienie i poprawienie wyglądu piersi, ale bez zwiększania ich objętości, czyli bez zastosowania implantów.

Lifting piersi – co to jest

Lifting piersi to operacja z zakresu chirurgii plastycznej wykonywana najczęściej u kobiet po okresie karmienia lub po znacznej redukcji masy ciała, których piersi wskutek tych czynników straciły pełność, objętość i estetyczny kształt. Najprościej mówiąc, lifting piersi polega na ich uformowaniu na nowo – chirurg wykonuje cięcia w określonych miejscach, naciąga i napina tkanki, a następnie zabezpiecza miejsca cięć szwami. Pozwala to odzyskać piersiom jędrność i ładny, naturalny kształt.

Lifting piersi – przebieg zabiegu

Lifting piersi to operacja z zakresu chirurgii plastycznej, więc wymaga od pacjentki przygotowania. Cała procedura rozpoczyna się od wstępnej konsultacji z chirurgiem plastykiem – przeprowadza on z pacjentką wywiad, omawia całą procedurę, pyta o oczekiwane rezultaty. Przed operacją konieczne jest wykonanie zleconych badań, w tym analizy laboratoryjnej krwi (morfologia, kreatynina, procesy krzepnięcia, anty-HBs), EKG serca oraz RTG klatki piersiowej. U pacjentek powyżej 40. roku życia zalecana jest także mammografia lub USG piersi.

Lifting piersi jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym i trwa do 2-3 godzin. W zależności od przyjętej przez specjalistę metody, cięcia wykonuje się w dolnej połowie piersi, w okolicach otoczki sutkowej i/lub pod piersią. Następnie lekarz na nowo formuje gruczoł piersiowy i przenosi go wyżej razem z brodawką – w taki sposób, że piersi są wyraźnie uniesione. Miejsca cięć na koniec zabezpiecza się szwami.

Lifting piersi – zalecenia po zabiegu

Po operacji pacjentka pozostaje w klinice przez 24-48 godzin. Przez kolejne dwa tygodnie piersi są bolesne, obrzęknięte, zaczerwienione – zaleca się wówczas maksymalnie ograniczenie aktywności, odpoczynek i unikanie wysiłku. Po dwóch tygodniach usuwa się szwy. Przez około trzy tygodnie pacjentka musi nosić specjalny biustonosz elastyczny, przez około miesiąc niewskazane jest uprawianie sportu.

Lifting piersi – efekty

Lifting piersi pozwala na przywrócenie biustowi ładnego, naturalnego kształtu. Efekty widoczne są od razu, choć na pełne rezultaty trzeba poczekać do zakończenia okresu rekonwalescencji.

Wskazania

 • z opadającym biustem po okresie karmienia,
 • z wiotkim, mało jędrnym biustem na skutek redukcji masy ciała,
 • z piersiami, które utraciły swój kształt na skutek naturalnych procesów starzenia, terapii hormonalnej i innych czynników.

Przeciwskazania

 • ciąża i okres karmienia,
 • ogólnie zły stan zdrowia,
 • choroby serca i układu krążenia,
 • ciężkie choroby wątroby i nerek,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • nieustabilizowana cukrzyca.

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]
  [rozwiń]
  [rozwiń]

  Adress

  ul. Bielańska 12,
  00-085 Warszawa

  Godziny Pracy

  pn-pt: 9:00-21:00,
  sob.: 9-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl

  Adress

  ul. Okopowa 58/72,
  01-042 Warszawa

  Godziny Pracy

  pn-pt: 8:00-21:00,
  sob.: 9:00-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl

  Adress

  ul. Burakowska 14,
  01-066 Warszawa
  wejście od Al. Jana Pawła II

  Godziny Pracy

  pn-pt: 8:00-21:00,
  sob.: 9-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl