Mezoterapia skóry głowy

O zabiegu

Mezoterapia skóry głowy to zabieg polegający na iniekcji w skórę głowy dopasowanych do potrzeb pacjenta substancji aktywnych i koktajli odżywczych. Zabieg pozwala nie tylko wzmocnić i zagęścić włosy, ale bywa również ważnym elementem leczenia łysienia.

Mezoterapia skóry głowy – co to jest

Mezoterapia to zabieg polegający na podskórnej iniekcji dopasowanych do potrzeb pacjenta koktajli odżywczych, preparatów witaminowych oraz substancji aktywnych. Ponieważ są one podawane w głębsze partie skóry, mogą działać o wiele bardziej efektywnie. Dodatkowo pozytywnie na skórę działa sam proces iniekcji – mikrouszkodzenie ciągłości skóry przez igłę natychmiast pobudza naturalną regenerację.

Mezoterapia bywa wykonywana w obszarze twarzy, dekoltu i dłoni; jedną z jej odmian jest również mezoterapia skóry głowy. W klinice Estell podczas zabiegu wykorzystujemy m.in. preparaty Hair Care, preparaty do mezoterapii peptydowej skóry głowy, które dzięki zawartości czynników wzrostu i białek biomimetycznych skutecznie ograniczają wypadanie włosów i łysienie u kobiet oraz mężczyzn

Mezoterapia skóry głowy – przebieg zabiegu

Mezoterapia skóry głowy jest poprzedzona konsultacją, podczas której specjalista przeprowadza badanie wzrokowe skóry głowy, omawia z pacjentem jego problemy i oczekiwania, a także dobiera odpowiedni preparat. Jeśli nie dostrzega przeciwwskazań do przeprowadzenia mezoterapii, jest ona wykonywana od razu w gabinecie.

Sam zabieg trwa około 30 minut. Dla komfortu pacjenta skóra głowy może zostać znieczulona kremem. Następnie specjalista przy pomocy jednorazowej strzykawki przeprowadza serię iniekcji preparatu w określone partie skóry głowy.

Mezoterapia skóry głowy – zalecenia po zabiegu

Mezoterapia skóry głowy nie wymaga rekonwalescencji. Od razu po jej zakończeniu można wrócić do normalnych aktywności. W ciągu 24 godzin warto jedynie unikać zabiegów w obrębie skóry głowy, np. suszenia włosów czy ich farbowania.

Mezoterapia skóry głowy – efekty

Mezoterapia skóry głowy ogranicza wypadanie włosów i hamuje łysienie, a także pozwala zagęścić włosy, nawilża i poprawia kondycję skóry głowy. Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów w dwutygodniowych odstępach.

Wskazania

 • nadmiernym wypadaniem włosów,
 • przerzedzeniem włosów na szczycie głowy,
 • łysieniem
 • problemami ze skórą głowy.

Przeciwwskazania

 • w ciąży i w okresie karmienia,
 • z nadwrażliwością/alergią na którykolwiek ze składników preparatu,
 • z chorobą nowotworową,
 • z otwartą raną
 • oparzeniem
 • owrzodzeniem skóry głowy,
 • przyjmujących leki wpływające na krzepliwość krwi.
Toksyna botulinowa
Usługa
Cena

Mezoterapia skóry głowy

600 zł - 950 zł

Mezoterapia skóry głowy

600 zł - 950 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]