PL EN

Operacja piersi sterczących

Opis usługi

Operacja piersi sterczących  tzw. piersi bulwiastych ma na celu skorygowanie wrodzonego zniekształcenia piersi.

Najczęściej postępowanie chirurgiczne polega w pierwszej kolejności na uwolnieniu łącznotkankowego pierścienia upośledzającego prawidłowy rozwój piersi. Następnie przeprowadzana jest korekta kształtu piersi przy pomocy implantów lub przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej. W niektórych przypadkach, w celu uzyskania zadawalającego efektu estetycznego, konieczna może być operacja symetryzująca na przeciwległej, prawidłowo rozwiniętej piersi. Lokalizacja cięć uzależniona jest od miejsca i stopnia zaawansowania zniekształcenia. Najczęściej operację przeprowadza się z dostępu okołootoczkowego lub podpiersiowego.
W przypadku modelowania piersi przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej procedura zabiegowa rozpoczyna  się od pobrania tłuszczu techniką liposukcji (odessania). Następnie pobrana tkanka tłuszczowa jest sterylnie przygotowywana i dopiero wprowadzana podskórnie w korygowane miejsce. Tkanka tłuszczowa może być pobierana z miejsc takich jak podbrzusze, uda, grzbiet.

Zabieg wykonywany jest w warunkach szpitalnych w znieczuleniu ogólnym (narkozie) i wymaga zazwyczaj 1-2 doby hospitalizacji.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 10-14 dniach od zabiegu. W okresie pooperacyjnym konieczne jest noszenie biustonosza elastycznego przez okres 6 – 8 tygodni od zabiegu. Ćwiczenia sportowe można wznowić po 3 miesiącach.

Podczas konsultacji wstepnej chirurg plastyk po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i badania przedstawi pacjentowi możliwe rozwiązania chirurgiczne. Omówi dokładnie przebieg samego zabiegu, spodziewane efekty oraz dokłądną jego cenę, która zależy w dużym stponiu od rozległości zabiegu oraz zastosowanej metody. W podanej cenie zabiegu nie uwzględniono implantów, których koszt wynosi od 2.600 - 5.000 zł

Cena zabiegu od:
15000 zł do 18500 zł

Pełny cennik Płatności ratalne Umów wizytę

22 431 36 66 lub zostaw kontakt.

Oddzwonimy.


Skontaktuj się z nami.

+48

Kto wykonuje zabieg?

lekarz

Obszar zabiegu

biust

Czas trwania zabiegu

Telefon

22 431 36 66