PL EN

Operacje estetyczne brzucha

Opis usługi

Abdominoplastyka, czyli operacja plastyki powłok brzusznych, których celem jest usunięcie nadmiaru skóry, tkanki podskórnej i zwiększenie napięcia w warstwie mięśniowo-powięziowej w przypadku istnienia jej wiotkości. Niekiedy poza aspektem estetycznym operacja ta wykonywana jest również ze wskazań medycznych.

Operacja powłok brzusznych wykonywana jest na kilka sposobów:

  • Miniabdominoplastyka: Zabieg polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanek i zwiększeniu napięcia warstwy mięśniowo-powięziowej w okolicy podbrzusza. Przeprowadzany jest najczęściej u młodych kobiet z elastyczną skórą, po okresie ciąży. Procedura zabiegowa przeprowadzana jest z niewielkiego (12-15 cm) cięcia w okolicy nadłonowej i nie wymaga preparowania tkanek środkowej (pępek) i górnej części brzucha.
  • Pełna abdominoplastyka. Operacja polega na całkowitym odwarstwieniu płata skórno/tłuszczowego od warstwy powięziowej od poziomu podbrzusza po łuki żebrowe, wypreparowaniu pępka na szypule, usunięciu nadmiaru tkanek z dolnej i środkowej części powłok brzusznych oraz zwiększeniu napięcia w warstwie mięśniowo-powięziowej w przypadku istnienia jej wiotkości. Najczęściej kandydatami do tej operacji są osoby starsze i po znacznej redukcji masy ciała.
    Procedura zabiegowa wykonywana jest z jednego cięcia w okolicach nadłonowej i pachwinowej. Powstała długa blizna umiejscowiona jest w całości pod bielizną.
  • Nowoczesna zmodyfikowana abdominoplastyka polegajaca na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanek podbrzusza, liposukcji środkowej i górnej części powłok brzusznych, przemieszczeniu pępka do pozycji anatomicznej i zwiększeniu napięcia w warstwie mięśniowo-powięziowej w przypadku istnienia jej wiotkości.

Zabieg przeprowadzany jest u osób z nadmiarem skóry i tkanki podskórnej oraz ich wiotkością w dolnej i środkowej części brzucha.
Efekty operacji powłok brzusznych są długotrwałe choć nie permanentne. Operacja nie zatrzymuje naturalnego procesu starzenia się tkanek. Znaczne zmiany masy ciała jak i ciąża mogą zmienić pierwotnie dobry efekt estetyczny. Zabieg wykonywany jest w warunkach szpitalnych w znieczuleniu ogólnym (narkozie) i wymaga zazwyczaj 1-2 doby hospitalizacji.W okresie pooperacyjnym należy unikać podnoszenia ciężarów powyżej 5 kg i wysiłków fizycznych wzmagających pracy mięśni brzucha. Konieczne jest także stałe stosowanie ubrania uciskowego w okresie 4-6 tyg. po zabiegu.
Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 10-14 dniach od operacji, a do pracy fizycznej po 6 tygodniach. Ćwiczenia sportowe (jogging, fitness) można rozpocząć po upływie 3 miesięcy.

Podczas konsultacji wstepnej chirurg plastyk po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i badania przedstawi pacjentowi możliwe rozwiązania chirurgiczne. Omówi dokładnie przebieg samego zabiegu, spodziewane efekty oraz dokłądną jego cenę, która zależy w dużym stponiu od rozległości zabiegu oraz zastosowanej metody

Cena zabiegu od:
14000 zł do 22300 zł

Pełny cennik Płatności ratalne Umów wizytę

22 431 36 66 lub zostaw kontakt.

Oddzwonimy.


Skontaktuj się z nami.

+48

Kto wykonuje zabieg?

lekarz

Obszar zabiegu

Modelowanie sylwetki

Czas trwania zabiegu

Telefon

22 431 36 66