Chirurgiczna plastyka brzucha

O zabiegu

Chirurgiczna plastyka brzucha, czyli abdominoplastyka, to zabieg polegający na usunięciu z okolic brzucha nadmiaru luźnej skóry i tkanki podskórnej, a także zwiększeniu napięcia tkanek mięśniowo-powięziowych. Wykonywana jest m.in. u osób, u których na skutek szybkiej utraty masy ciała pozostały fałdy luźnej skóry.

Chirurgiczna plastyka brzucha – co to jest

Chirurgiczna plastyka brzucha to zabieg, który może być wykonywany zarówno z przyczyn estetycznych, jak i zdrowotnych. W zależności od rozległości zabiegu oraz metody wyróżnia się kilka rodzajów chirurgicznej plastyki brzucha:

 • miniabdominoplastyka – wykonywana poprzez niewielkie cięcie okolicy nadłonowej, nie wymaga preparowania środkowej i górnej części brzucha,
 • pełna abdominoplastyka – polega na usunięciu warstwy skórno-powięziowej od podbrzusza po łuki żebrowe,
 • abdominoplastyka zmodyfikowana – obejmująca nie tylko usunięcie nadmiaru tkanek, ale również poprawę napięcia w warstwie mięśniowo-powięziowej.

Chirurgiczna plastyka brzucha – przebieg zabiegu

Chirurgiczna plastyka brzucha zawsze wymaga wstępnej konsultacji z chirurgiem plastykiem – w jej trakcie lekarz omawia z pacjentem przebieg zabiegu, oczekiwane rezultaty, wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań. Pacjent musi również wykonać zlecone badania – laboratoryjną analizę krwi, EKG serca, czasem RTG klatki piersiowej.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. W jego trakcie chirurg preparuje i usuwa nadmiar luźnej skóry oraz tkanki podskórnej z określonych wcześniej okolic, tak aby przywrócić pacjentowi estetyczny wygląd, a jednocześnie poprawić elastyczność i napięcie okolic brzucha. Miejsca cięć zabezpieczane są szwami.

Chirurgiczna plastyka brzucha – zalecenia po zabiegu

Zabieg wymaga 1-2-dniowej hospitalizacji. W ciągu kilku kolejnych tygodni należy jak najwięcej odpoczywać, zabronione są dźwiganie ciężarów, praca fizyczna czy uprawianie sportu. W ciągu 4-6 tygodni po chirurgicznej plastyce brzucha trzeba również nosić specjalne ubranie uciskowe, które pomaga wymodelować nowy kształt skóry. Powrót do aktywności fizycznej (ciężka praca, sport) możliwy jest po około 3 miesiącach.

Chirurgiczna plastyka brzucha – efekty

Chirurgiczna plastyka brzucha pozwala na pozbycie się obwisłej, wiotkiej skóry i tkanki podskórnej oraz przywrócenie okolicom brzucha estetycznego wyglądu. Pełne efekty widoczne są po 4-6 tygodniach od zabiegu.

Wskazania

 • ciąży i porodu,
 • szybkiej utraty masy ciała,
 • naturalnego procesu starzenia się tkanek.

Przeciwskazania

 • okres karmienia,
 • choroby serca i układu krążenia,
 • ciężkie choroby wątroby i nerek,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • choroba nowotworowa.

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]
  [rozwiń]
  [rozwiń]

  Adress

  ul. Bielańska 12,
  00-085 Warszawa

  Godziny Pracy

  pn-pt: 9:00-21:00,
  sob.: 9-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl

  Adress

  ul. Okopowa 58/72,
  01-042 Warszawa

  Godziny Pracy

  pn-pt: 8:00-21:00,
  sob.: 9:00-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl

  Adress

  ul. Burakowska 14,
  01-066 Warszawa
  wejście od Al. Jana Pawła II

  Godziny Pracy

  pn-pt: 8:00-21:00,
  sob.: 9-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl