PL EN

Podniesienie piersi (mastopexia)

Opis usługi

Podniesienie piersi tzw. MASTOPEXIA jest operacją poprawiającą wygląd estetyczny piersi bez zwiększenia ich objętości. Zabieg jest przeznaczona jest dla pacjentek z opadniętymi, nieprzerośniętymi piersiami, które pragną przywrócić biustowi naturalny kształt. Najczęściej zabieg ten wykonywany jest u kobiet po okresie karmienia piersią oraz po znacznej redukcji masy ciała.
Uzyskany efekt podniesienia piersi jest wieloletni jednakże sam zabieg nie zatrzymuje naturalnego procesu starzenia. Istotne zmiany masy ciała, ciąża i terapia hormonalna mogą mieć wpływ na uzyskany kształt piersi.
Cięcia zabiegowe wykonywane są w zależności od przyjętej metody operacyjnej w okolicy okołootoczkowej, w dolnej połowie piersi lub/i w bruździe podpiersiowej.

Zabieg wykonywany jest w warunkach szpitalnych w znieczuleniu ogólnym (narkozie) i wymaga zazwyczaj 1-2 doby hospitalizacji.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 10-14 dniach od zabiegu. W okresie pooperacyjnym konieczne jest noszenie biustonosza elastycznego przez okres 6 – 8 tygodni od zabiegu oraz odpowiedni masaż piersi. Ćwiczenia sportowe można wznowić po 3 miesiącach.

Podczas konsultacji wstepnej chirurg plastyk po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i badania przedstawi pacjentowi możliwe rozwiązania chirurgiczne. Omówi dokładnie przebieg samego zabiegu, spodziewane efekty oraz dokłądną jego cenę, która zależy w dużym stponiu od rozległości zabiegu oraz zastosowanej metody.

Cena zabiegu od:
18000 zł do 22200 zł

Pełny cennik Płatności ratalne Umów wizytę

22 431 36 66 lub zostaw kontakt.

Oddzwonimy.


Skontaktuj się z nami.

+48

Kto wykonuje zabieg?

lekarz

Obszar zabiegu

biust

Czas trwania zabiegu

od 1 do 2 h

Telefon

22 431 36 66