PL EN

Powiększanie piersi autologicznym przeszczepem tkanki tłuszczowej

Opis usługi

Zabieg powiększania piersi ma na celu nie tylko zwiększenie objętości biustu ale także poprawę jego kształtu np. uzyskanie symetryczności czy właściwych proporcji.
Zabiegi takie mogą być przeprowadzane przy wykorzystaniu implantów oraz poprzez przeszczep  własnej tkanki tłuszczowej.
Powiększenie piersi przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej jest zabiegiem przeznaczonym dla kobiet pragnących  poprawić kształt i wielkość biustu bez implantu. Zakres powiększenia piersi ta metodą zazwyczaj dotyczy od pół do jednej miseczki. Uzyskany efekt jest długotrwały ale nie permanentny. Normą wynikającą ze specyfiki tej metody jest częściowe (30-50%) wchłonięcie się przeszczepionej tkanki, co może wymagać dodatkowego podania tłuszczu w okresie do 6 miesięcy po zabiegu pierwotnym. Ciąże i zmiany masy ciała mogą mieć wpływ na uzyskany wynik estetyczny.

We wskazanych przypadkach najlepszy efekt daje połączenie powiększenia przy użyciu implantu z przeszczepem tkanki tłuszczowej. Powiększanie biustu przeszczepami własnej tkanki tłuszczowej najczęściej wykonywane jest u kobiet z małymi piersiami, asymetrią piersi, zniekształceniami pooperacyjnymi, deficytem objętości w górnym biegunie piersi, u których zachowana jest dobra jędrność skóry.
Procedura zabiegowa rozpoczyna  się od pobrania tłuszczu techniką liposukcji (odessania). Następnie pobrana tkanka tłuszczowa jest sterylnie przygotowywana i dopiero wprowadzana podskórnie w korygowane miejsce. Tkanka tłuszczowa może być pobierana z miejsc takich jak podbrzusze, uda, grzbiet.

Czas trwania operacji waha się od 1 do 2 h w zależności od wielkości powiększenia i dostępności tkanki tłuszczowej.
Operacja  przeprowadzana jest w warunkach szpitalnych z zastosowaniem znieczulenia ogólnego i wymaga najczęściej jednej doby hospitalizacji.
Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 3-7 dniach od zabiegu. W okresie pooperacyjnym konieczne jest noszenie biustonosza elastycznego przez okres 6 – 8 tygodni od zabiegu oraz odpowiedni masaż piersi. Ćwiczenia sportowe można wznowić po 1 miesiącu.

Podczas konsultacji wstepnej chirurg plastyk po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i badania przedstawi pacjentowi możliwe rozwiązania chirurgiczne. Omówi dokładnie przebieg samego zabiegu, spodziewane efekty oraz dokłądną jego cenę, która zależy w dużym stponiu od rozległości zabiegu oraz zastosowanej metody.

Cena zabiegu od:
14000 zł do 24700 zł

Pełny cennik Płatności ratalne Umów wizytę

22 431 36 66 lub zostaw kontakt.

Oddzwonimy.


Skontaktuj się z nami.

+48

Kto wykonuje zabieg?

lekarz

Obszar zabiegu

biust

Czas trwania zabiegu

od 1 do 2 h

Telefon

22 431 36 66