VECTUS

O urządzeniu

Epilacja, czyli trwałe usuwanie owłosienia, jest zabiegiem powszechnie wykonywanym. W klinice ESTELL zabiegi epilacji wykonywane się przy użyciu diodowego lasera medycznego VECTUS o długości fali 810 nm. Jako jedyny na świecie jest on wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – SKINTEL, który posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność. Przed zabiegiem przykłada się go do skóry w miejscu, z którego będzie usuwane owłosienie. Na podstawie odczytu poziomu melaniny aparat automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu kuracja jest efektywna i bardzo bezpieczna.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem wpływającym na skuteczność zabiegu jest opatentowana technologia PHOTON RECYCLINGSM. Polega ona na ponownym wykorzystaniu światła, które w naturalny sposób odbija się od skóry. Tym samym energia emitowana przez laser wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury znacznie wzrasta. Laser diodowy VECTUS jest najszybciej pracującym systemem w swojej kategorii. Dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej pozwala wykonać epilację dużych powierzchni w zaledwie kilka minut. Jego większa skuteczność w stosunku do innych urządzeń wiodącej technologii rynkowej została potwierdzona niezależnymi badaniami klinicznymi. Dzięki zastosowaniu tak innowacyjnego aparatu zabiegi epilacji są stosunkowo bezbolesne i bardzo szybkie.

W zależności od wielkości obszaru zabiegowego dobierana jest odpowiednia głowica, która emituje w kierunku skóry impulsy światła. Duża wykorzystywana jest na przykład przy epilacji nóg. Małą, precyzyjną głowicę stosuje się na mniejszych obszarach, np. w okolicy ust. Zastosowanie rozwiązania ADVANCED CONTACT COOLINGSM wpływa na komfort pacjenta w trakcie zabiegu. Skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. Głowice są również zakończone grubą warstwą szkła szafirowego o właściwościach chłodzących. W rezultacie odczuwalność ciepła jest minimalna.

Zadzwoń do nas

pokaż numer 22 431 36 66


    [rozwiń]
    [rozwiń]
    [rozwiń]