Toksyna botulinowa Warszawa – usuwanie zmarszczek toksyną botulinową

O zabiegu

Jednym z najczęściej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej, ale też leczeniu takich dolegliwości, jak nadpotliwość, bruksizm czy migrena, jest toksyna botulinowa. Warszawa to miasto, gdzie z pewnością można znaleźć wiele placówek medycznych, oferujących zabiegi z wykorzystaniem tej substancji. Jednak, aby uzyskać najlepsze efekty, a redukcja zmarszczek została przeprowadzona na najwyższym poziomie, warto skorzystać z najlepszych klinik, gdzie stosuje się preparaty certyfikowane i najwyższej jakości, takie jak np. toksyna botulinowa i inne. To również gwarancja, że zostanie zachowana pożądana mimika twarzy, a pełny efekt utrzyma się długo.

Toksyna botulinowa – czym jest ten preparat i jak działa na zmarszczki?

Gabinety medycyny estetycznej wykonują zabiegi oczyszczoną postacią toksyny botulinowej typu A, która działa jedynie w miejscu wstrzyknięcia. Zabieg z jej użyciem nie powoduje więc zmiany wyrazu twarzy na niepożądany, a jedynie wygładza, redukuje i zmniejsza zmarszczki w obszarze działania toksyny.

Toksyna botulinowa podana w formie iniekcji w określone partie ciała blokuje przewodnictwo nerwowe, a co za tym idzie, problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni twarzy. Dzięki temu można zablokować proces powstawania zmarszczek mimicznych i wygładzić miejsca, gdzie działanie impulsów nerwowych powoduje skurcze mięśni i nieestetyczne marszczenie się skóry. To szczególnie chętnie wykonywane działanie w obszarze pomiędzy brwiami, na czole, a także w okolicach oczu czy bruzd nosowo-wargowych. Zabieg trwa ok. 15 minut. 

Innym zastosowaniem toksyny botulinowej jest leczenie migreny. Zabieg obejmuje wstrzyknięcie preparatu w specjalnie wyznaczone punkty w obrębie całej głowy i ma na celu rozluźnienie mięśni oraz zablokowanie czynności konkretnych zakończeń nerwowych. Toksyna botulinowa stosowana jest także do leczenia nadmiernej potliwości.

Na czym polega zabieg z użyciem toksyny botulinowej?

Toksyna botulinowa typu A jest podawana do ściśle określonych partii mięśni w dawkach dopasowanych do indywidualnych potrzeb danego Pacjenta. Odbywa się to przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Zabieg można wykonać z zastosowaniem znieczulenia miejscowego w postaci kremu, choć to działanie zazwyczaj nie wymaga znieczulenia.

Toksyna botulinowa – zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu wypełniania zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej przez kilka godzin nie wolno schylać się ani kłaść. Najlepsza jest pozycja siedząca. Należy też zrezygnować z sauny, solarium i ekspozycji na słońce. Przez 7 dni niewskazana jest intensywna aktywność fizyczna. Przez około 14 dni nie powinno się też wykonywać innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Toksyna botulinowa Warszawa – efekty

Pierwsze efekty zabiegu toksyną botulinową w Warszawie widoczne są po 2-3 dniach od iniekcji, a pełne rezultaty po około 14 dniach. Skóra jest wygładzona, a zmarszczki często w ogóle niewidoczne. Efekty utrzymują się około 6 miesięcy, zależnie od indywidualnych predyspozycji Pacjenta. Następnie zabieg można powtórzyć.

Kobieta ze zmarszczkami pod oczami.

Wskazania

 • lwia zmarszczka,
 • zmarszczki poprzeczne czoła,
 • kurzych łapek,
 • kurze łapki,
 • zmarszczki zajęcze,
 • nadpotliwość: pach, dłoni, stóp.

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • stosowanie niektórych leków (przeciwkrzepliwych, aminoglikozydów, aminochinolonów, tetracykliny).

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje toksyna botulinowa w Warszawie?

Cena zabiegu różni się od rodzaju stosowanego preparatu i obszaru zabiegowego. Warto jednak zawsze wybierać renomowane placówki, posługujące się certyfikowanymi substancjami. Działanie toksyny botulinowej jest wówczas bezpieczne i gwarantuje najlepsze efekty.

Jak długo utrzymują się efekty toksyny botulinowej?

W przypadku leczenia zmarszczek, nadpotliwości lub migreny toksyną botulinową w Warszawie, efekty utrzymują się około pół roku, w zależności od predyspozycji Pacjenta. Następnie zabieg można powtórzyć.

Toksyna botulinowa
Usługa
Cena

Redukcja zmarszczek mimicznych

250 zł - 2 650 zł

Redukcja zmarszczek mimicznych

250 zł - 2 650 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]