Poprawa estetyki zębów

opis problemu

Estetyczny wygląd zębów to bardzo ważny aspekt leczenia dla wielu pacjentów. Dbasz o to, aby Twój uśmiech był zdrowy ale też piękny? Skorzystaj z konsultacji u specjalisty, który podpowie jak go osiągnąć!

Poprawa estetyki zębów – zakres problemu

Piękne, białe i równo ustawione zęby to marzenie wielu osób. Trzeba mieć jednak świadomość, że podstawą jest ich zdrowie, mające wpływ na kondycję i funkcjonowanie całego organizmu. Aby cieszyć się doskonałym i estetycznym uśmiechem, trzeba zadbać o wiele czynników. Konieczna może być wizyta u specjalisty w zakresie stomatologii zachowawczej, konsultacja protetyczna, lub ortodontyczna, w zależności od potrzeb leczniczych i rodzaju problemu pacjenta.

W wielu przypadkach stomatologia estetyczna to odtworzenie korony zęba w całości, na przykład kiedy dojdzie do jej zniszczenia na skutek próchnicy. Wówczas rozwiązaniem są korony, licówki czy onlaye. Pacjent, który zgłasza się z brakiem zębowym może ponownie cieszyć się pełnym uzębieniem dzięki zastosowaniem implantu- imitującego naturalny, zintegrowany z kością korzeń zęba i osadzoną na nim koroną.

Poprawa estetyki zębów – możliwości

Idealny uśmiech to ważny aspekt psychologiczny.  Wpływa na dobre samopoczucie, pewność siebie, oraz może mieć istotny wpływ na budowanie kontaktów międzyludzkich. Trzeba mieć świadomość, że piękny uśmiech zależy od wielu czynników, wśród których najważniejsze jest zdrowie zębów i tkanek przyzębia. Dlatego tak ważne są wizyty profilaktyczne u stomatologa i regularna, profesjonalna higienizacja zębów.

W zakresie poprawy estetyki zębów, wykonujemy wiele zabiegów, w tym m.in. wybielanie, higienizację, a z zakresu protetycznego np. licówki, mosty i korony. Dostępną, i coraz częściej wybieraną metodą odtworzenia braków zębowych jest leczenie implantologiczne. Z kolei metody terapii periodontologicznej, która obejmuje poprawę kondycji i kształtu dziąseł dają szansę na poprawę estetyki uśmiechu. Podczas leczenia zachowawczego wykorzystywane są nowoczesne materiały kompozytowe, imitujące niemal idealnie naturalny odcień szkliwa.

Wsparcie pacjenta

Wsparcie pacjenta zarówno podczas leczenia zachowawczego, jak i w działaniach z zakresu stomatologii estetycznej jest bardzo istotne. Opiera się przede wszystkim na zaoferowani holistycznej opieki, jak i szczegółowym planie leczenia wraz z przejrzystym kosztorysem i czasem jakim operuje pacjent. Potrzeby naszych podopiecznych są priorytetem, dlatego nad planowaniem poprawy estetyki czuwa cały zespół specjalistów. Dzięki temu efekty leczenia są bardzo zadowalające a przede wszystkim trwałe.

FAQ

  1. W jaki sposób można poprawić wygląd zębów?

Metod jest wiele, ale wybór konkretnej zależy od indywidualnego stanu uzębienia pacjenta, jego potrzeb oraz oczekiwań. Wśród dostępnych metod wymienić można między innymi: licówki kompozytowe i ceramiczne, korony, mosty i protezy, implanty, leczenie periodontologiczne, ortodontyczne czy nowoczesne, bardzo estetyczne wypełnienia kompozytowe.

  1. Czy zniszczone żeby da się naprawić?

Każdy pacjent podejmujący decyzję o poprawie estetyki jest najpierw precyzyjnie badany i  diagnozowany, następnie wykonywany jest indywidualny plan leczenia. Metody dopasowane są do potrzeb pacjenta i warunków w jego jamie ustnej. Do dyspozycji jest wiele nowoczesnych technologii i materiałów, dzięki którym specjaliści są w stanie odtworzyć prawidłową funkcję i estetykę uzębienia.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]