Wiotka skóra

opis problemu

Zmagasz się z problemem wiotkości skóry? Chciałabyś pozbyć się problemu? Nie wiesz, w jaki sposób skutecznie poradzić sobie z nieestetycznym wyglądem? Dowiedz się więcej na temat przyczyn, a także sposobu leczenia. Zapraszamy do lektury.

Czym jest wiotkość skóry i jak sobie z nią radzić?

Wiotkość skóry to problem, którym zajmuje się przede wszystkim kosmetologia. Czy wiesz co kryje się pod pojęciem wiotkość skóry? Są to specyficzne zaburzenia, jakie występują w obrębie syntezy lub stabilizacji, lub degradacji występującego w skórze kolagenu oraz elastyny. Zaburzenie to objawia się głównie utratą jędrności skóry, dlatego pacjenci zauważają jej opadanie, co wpływa na estetykę wyglądu.

Problemy zawsze związane są z niewystarczającą ilością kolagenu i elastyny. Zazwyczaj jest to efekt obserwowany w związku ze starzeniem się skóry. Najczęściej wiotkość dotyczy twarzy, szyi czy powiek, czyli tych miejsc, w których występuje mniej tkanki podskórnej. Trzeba jednak mieć świadomość, że problem ten może dotyczyć także innych obszarów ciała. Wiotkość może powstawać też jako efekt uboczny zbyt gwałtownego odchudzania. Gdy w krótkim czasie stracimy sporo kilogramów, to skóra nie nadąża wytwarzać odpowiedniej ilości kolagenu i elastyny, co z kolei może prowadzić do rozwoju zmarszczek.

Wiotkość skóry – leczenie

Ważną kwestią w leczeniu wiotkości skóry jest jej właściwa pielęgnacja, o co zadbać można nawet w warunkach domowych. Właściwie dopasowane kosmetyki i preparaty pielęgnacyjne wpływają na poprawę wyglądu skóry, co w połączeniu z odpowiednimi zabiegami może pomóc uzyskać naprawdę wyjątkowy rezultat. Warto skorzystać z konsultacji z kosmetologiem, który dopasuje produkty pielęgnacyjne do konkretnego rodzaju cery. Wśród zabiegów, które przeprowadzane są u osób zmagających się z wiotkością skóry wymienić należy: radiofrekwencyjny endolifting, drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym, skoncentrowaną, tripolarną falę radiową, mikroigłową falę radiową, nici liftingujące, zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową, zabieg ujędrniający z wykorzystaniem skoncentrowanej fali radiowej, karboksyterapia, biostymulator kolagenu, masaż manualny, ujędrniający termolifting.

Wsparcie pacjenta

Aby utrzymać doskonały efekt każdego zabiegu należy odpowiednio zadbać o skórę. W jaki sposób? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj zabiegu był u Ciebie przeprowadzony. Nasi specjaliści udzielą Ci wszelkich wskazówek pozabiegowych.

FAQ

Co zrobić, aby zredukować problem wiotkości skóry?

Problem wiotkości skóry wiąże się z procesem starzenia. Gdy skóra nie wytwarza wystarczającej ilości kolagenu i elastyny – traci jędrność i staje się wiotka. Dlatego ważne jest, aby stosować odpowiednie preparaty mogące poprawić produkcję elastyny i kolagenu. Doskonałym rozwiązaniem są konsultacje specjalistyczne oraz różnorodne metody zabiegów, które stosowane są w warunkach gabinetowych.

Czy wiotkości skóry można zapobiegać?

Do pewnego stopnia tak. Można bowiem stosować specjalne kosmetyki, które wspomagają skórę, pomagają jak najdłużej zachować doskonały wygląd. Wraz z wiekiem spada ilość elastyny i kolagenu, co ma bezpośredni związek z pogłębianiem wiotkości.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]