Zabiegi na okolice oczu

opis problemu

Okolice oczu są obszarem szczególnie narażonym na pojawianie się zmarszczek, ale to nie jedyny problem, który wiele pań chciałoby skutecznie pokonać. Ciebie też dotyczy ten problem? Sprawdź w jaki sposób skutecznie sobie z nim poradzić.

Zabiegi na okolice oczu – z jakiego powodu są wykonywane?

Zabiegi na okolice oczu to oferta, która pozwala poprawić wygląd skóry w okolicach oczu. Z wiekiem skóra starzeje, staje się cieńsza, mniej elastyczna, bywa przesuszona i pozbawiona odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej. Wszystko to sprawia, że skóra w okolicach      oczu wygląda na zmęczoną i poszarzałą , co dla wielu osób staje się dużym problemem i przyczyną kompleksów.

Trzeba wiedzieć, że skóra w okolicy oczu jest szczególnie delikatna i cienka i to właśnie dlatego tutaj pojawiają się pierwsze oznaki starzenia zmarszczki. Ale to nie jedyny problem, bo pod oczami mogą powstawać nieestetyczne przebarwienia, a nawet obrzęki. Duży wpływ na wygląd skóry pod oczami ma też stres oraz zmęczenie.

Wygląd wokół oczu, w tym sińce czy opuchlizna mogą być też spowodowane różnymi chorobami, dlatego bardzo ważne jest ich wykluczenie, a jeśli diagnoza zostanie potwierdzona – wdrożenie właściwego dla danej choroby leczenia.

Zabiegi na okolice oczu – wykorzystywane metody leczenia

Proces  starzenia można opóźnić stosując odpowiednie kosmetyki. Jest to profilaktyka, jednak gdy problem już wystąpił jest ona niewystarczająca. Gdy skóra w okolicach oczu wygląda nieładnie, a przyczyny chorobowe zostały wykluczone, to z pomocą przyjść może medycyna estetyczna i wykonywane w jej ramach zabiegi. Możliwe jest zredukowanie zmarszczek wykorzystujące toksynę botulinową, blefaroplastyka powiek, laseroterapia, lifting czy peelingi medyczne, a także mezoterapia zmarszczek mimicznych z wykorzystaniem dedykowanych koktajli. Dostępne są także nici rewitalizujące czy wypełnienia wykonywane kwasem hialuronowym.

Wsparcie pacjenta

Wsparcie pacjenta zmagającego się z niedoskonałościami okolic oczu polega na przeprowadzeniu konsultacji, a następnie dopasowaniu odpowiedniej metody leczenia, która umożliwi osiągnięcie najlepszego efektu poprawy wyglądu okolic oczu. Po wykonanym zabiegu nasi pacjenci uzyskują najważniejsze zalecenia, jakie powinni stosować, aby wzmocnić efekt zabiegu i jak najdłużej cieszyć się doskonałym wyglądem okolic oczu.

FAQ

Czy okolicę oczu można odmłodzić?

Tak, ważna jest profilaktyka i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Warto jest skorzystać z konsultacji u kosmetologa, który pomoże dopasować kosmetyki odpowiednie dla Twojego rodzaju cery. Ale jeśli problem już Ciebie dotyczy, to możesz skorzystać z odpowiednio dobranych zabiegów medycyny estetycznej, w tym redukcji zmarszczek toksyną botulinową, laseroterapii, mezoterapii zmarszczek mimicznych z wykorzystnaiem dedykowanych koktajli.

Czy zabiegi na okolice oczu są skuteczne?

Jak najbardziej. Właściwie dopasowany do Twojej sytuacji zabieg potrafi przynieść naprawdę spektakularne efekty. Nie zapominaj jednak, że aby rezultat utrzymał się jak najdłużej ważne jest stosowanie zaleceń pozabiegowych.

Czy wygląd okolic oczu można poprawić domowymi sposobami?

Tak, aby poprawić wygląd okolic oczu można skorzystać również z domowych sposobów. Świetnie sprawdzić się mogą okłady z ogórka lub z kostek lodu, jednak najlepiej jest w pierwszej kolejności skonsultować się z kosmetologiem, aby mieć pewność, że metody przyniosą oczekiwany skutek.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]