Wrastające włoski – jak pozbyć się tego problemu?

2 min
19/02/2021

Wrastające włoski to dość częsty problem po depilacji ciała – najczęściej z użyciem wosku, maszynek elektrycznych, ale czasem również jednorazowych. Choć w pierwszej chwili może wydawać się to jedynie problemem estetycznym, to jednak czasami może dojść do zapalenia mieszka włosowego. Sposobem na wrastające włoski jest zmiana sposobu usuwania zbędnego owłosienia – najskuteczniejsza i najtrwalsza jest depilacja laserowa.

Z tekstu dowiesz się:

Gładkie, pozbawione zbędnego owłosienia ciało jest współczesnym kanonem piękna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Kobiety usuwają włosy z pach, nóg, rąk czy okolic bikini, panowie depilują mocno owłosione plecy czy klatkę piersiową. Zapewnia to estetyczny wygląd i pomaga dbać o higienę osobistą.

Wrastające włoski – przykra konsekwencja depilacji

Niestety, zdarza się, że przykrą konsekwencją usuwania zbędnego owłosienia są wrastające włoski – bikini, pachy czy nogi są równo narażone na występowanie tego problemu. Dlaczego tak się dzieje?

Otóż każdy włosek na początkowym etapie wzrostu jest miękki, cienki i delikatny, przez co najzwyczajniej w świecie nie zawsze daje radę przebić się przez skórę. W takiej sytuacji rozrasta się pod skórą, tworząc niewielkie kółeczka, widoczne zwłaszcza u posiadaczy ciemniejszego owłosienia. Z czasem udaje mu się wydostać ponad skórę, ale niestety do tego czasu może boleć, swędzieć, przybrać postać niewielkiej krostki wypełnionej ropą. Czasem zdarza się, że dochodzi do rozwoju stanu zapalnego mieszka włosowego, co daje objawy w postaci opuchlizny, podrażnień, a w skrajnych przypadkach – tworzenia się blizn.

Najczęściej wrastające włoski pojawiają się po depilacji z użyciem wosku lub depilatorów elektrycznych. Mogą one jednak być efektem także tradycyjnego golenia przy użyciu maszynek jednorazowych.

Wrastające włoski na nogach? Wypróbuj depilację laserową!

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg, który nie jest zagrożony powikłaniami w postaci wrastających włosków. Cechuje się bezpieczeństwem, skutecznością oraz pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia na długi czas.

Na czym polega depilacja laserowa? W naszej klinice ESTELL zabieg wykonujemy z użyciem lasera diodowego o długości fali 810 nm. Jest to unikatowe urządzenie na rynku – jako jedyne posiada wbudowany czytnik poziomu melaniny w skórze. Przyłożony do skóry automatycznie mierzy poziom melaniny, dobierając najlepsze parametry działania. Pozwala to na uzyskanie optymalnych efektów bez ryzyka poparzeń.

To nie jedyne zalety laserowego usuwania owłosienia z użyciem lasera diodowego. Wykorzystywana innowacyjna technologia polega na ponownym wykorzystywaniu przez urządzenie światła odbitego od skóry, przez co skuteczność zabiegu wzrasta. Powiększona głowica lasera pozwala na wykonanie depilacji dużych obszarów skóry w kilka minut, a specjalny system chłodzenia skóry zwiększa komfort pacjenta.

Diodowy laser do epilacji – skuteczny sposób na wrastające włoski

Badania kliniczne dowiodły, że zabiegi laserowe to nie tylko skuteczny sposób na wrastające włoski, ale również na długotrwale gładką skórę. Ze względu na różną fazę wzrostu włosów w trakcie zabiegu, potrzebnych jest z reguły od 4 do 6 wizyt, po których możliwe jest całkowite usunięcie zbędnego owłosienia.

Oczywiście zabiegów laserowych nie wykonuje się u każdego. Wśród przeciwwskazań znajduje się m.in. ciąża, łuszczyca, cukrzyca, bielactwo, wszczepiony rozrusznik serca oraz przyjmowanie niektórych leków (np. fotouczulających). O możliwości przeprowadzenia laserowej depilacji zawsze decyduje więc specjalista.