Infuzja tlenowa

O zabiegu

Infuzja tlenowa to zabieg bazujący na technologii tlenu hiperbarycznego, który pozwala na wtłaczanie składników nawilżających i odżywczych w głębokie partie skóry. W zależności od potrzeb pacjenta zabieg daje efekty dogłębnego nawilżenia skóry, poprawy napięcia i rozświetlenia cery.

Infuzja tlenowa – co to jest

Infuzja tlenowa nazywana jest „zabiegiem gwiazd” – a to dlatego, że do korzystania z niej przyznają się m.in. Jennifer Lopez, Eva Longoria, Madonna, Kate Perry, Naomi Campbell, Fergie oraz Justin Timberlake. Bazuje ona na technologii tlenu hiperbarycznego oraz zjawiska infuzji, co pozwala na wtłoczenie w skórę składników aktywnych.

Podstawą preparatów wykorzystywanych podczas zabiegów infuzji tlenowej jest kwas hialuronowy w dwóch postaciach: wielkocząsteczkowy wiąże wilgoć z otoczenia i utrzymuje ją w skórze, zaś niskocząsteczkowy przenika do głębokich warstw skóry wraz ze składnikami aktywnymi. Mogą nimi być witaminy (głównie A, C i E), przeciwutleniacze, olejki roślinne i inne. Jedną z odmian zabiegu jest procedura infuzji tlenowej Clarity przeznaczona dla osób z cerą trądzikową. Z kolei na okolice oczu i ust polecany jest zabieg infuzji tlenowej Atoxelene o działaniu przeciwzmarszczkowym.

Infuzja tlenowa – przebieg zabiegu

Zabieg infuzji tlenowej trwa około 1,5 godziny. Rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia cery, następnie preparat ze składnikami aktywnymi jest rozpylany nad skórą i jednocześnie wtłaczany pod ciśnieniem do jej głębszych warstw. Najczęściej proces ten rozpoczyna się od czoła, a kończy na brodzie – czasami może zostać rozszerzony o szyję oraz dekolt. Na koniec skóra poddawana jest delikatnemu masażowi.

Infuzja tlenowa – zalecenia po zabiegu

Zabieg infuzji tlenowej nie wymaga żadnej rekonwalescencji – od razu po jego zakończeniu można opuścić klinikę. Zaliczany jest do grupy tzw. zabiegów bankietowych, co oznacza, że jego efekty są błyskawiczne, na skórę od razu można nałożyć makijaż i udać się na ważne spotkanie czy przyjęcie.

Infuzja tlenowa – efekty

Infuzja tlenowa daje efekty dogłębnego nawilżenia skóry, poprawy napięcia i rozświetlenia cery. Odmiana Clarity dogłębnie oczyszcza skórę, redukuje stany zapalne, przyspiesza gojenie oraz normalizuje pracę gruczołów łojowych, a odmiana Atoxelene wyraźnie spłyca drobne zmarszczki okolic oczu i ust.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, ale zaleca się wykonanie programu obejmującego serię 4-6 zabiegów raz w tygodniu. Program taki warto powtarzać dwa razy w roku.

Wskazania

 • skóra sucha, odwodniona, przesuszona,
 • cera ziemista, szara, pozbawiona blasku,
 • skóra zmęczona, wymagająca odświeżenia i regeneracji,
 • zwiększone wydzielanie sebum, łojotok,
 • zmiany trądzikowe,
 • zmarszczki okolic oczu i ust.

Przeciwskazania

 • łuszczycę w obszarze zabiegowym,
 • alergie skórne,
 • stany zapalne, rany, owrzodzenia skóry w obszarze zabiegowym,
 • opryszczkę.
Cennik

Infuzja tlenowa - dotlenienie, regeneracja i nawilżenie skóry, regulacja produkcji sebum

Sprawdź

Infuzja tlenowa - dotlenienie, regeneracja i nawilżenie skóry, wyrównanie kolorytu skóry

Sprawdź

Infuzja tlenowa

Sprawdź

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]
  [rozwiń]
  [rozwiń]

  Adress

  ul. Bielańska 12,
  00-085 Warszawa

  Godziny Pracy

  pn-pt: 9:00-21:00,
  sob.: 9-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl

  Adress

  ul. Okopowa 58/72,
  01-042 Warszawa

  Godziny Pracy

  pn-pt: 8:00-21:00,
  sob.: 9:00-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl

  Adress

  ul. Burakowska 14,
  01-066 Warszawa
  wejście od Al. Jana Pawła II

  Godziny Pracy

  pn-pt: 8:00-21:00,
  sob.: 9-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl