PL EN

Zacznij #odNOWAzESTELL

Akcja społeczna #odNOWAzESTELL

Leczenie onkologiczne może powodować powikłania, które wpływają na samopoczucie chorego. Niekiedy wiąże się z amputacją, zostawia blizny, wywołuje problemy skórne, wypadanie włosów czy uszkodzenia nerwów. Jak wrócić do normalności po zetknięciu się z rakiem? Zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc w większości przypadków. Jednak wiedza na ten temat nadal jest nikła i lekarze często odmawiają zabiegu osobom z doświadczeniem onkologicznym. Klinika medycyny estetycznej ESTELL zainicjowała akcję społeczną pod nazwą #odNOWAzESTELL. Partnerem pierwszej odsłony, poświęconej tematyce stosowania medycyny estetycznej przez osoby z historią onkologiczną, została Fundacja Rak’n’Roll.

W klinice ESTELL pracują zarówno specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, jak chirurgii plastycznej oraz onkologii. Akcja społeczna #odNOWAzESTELL ma na celu edukację Polaków w zakresie stosowania zabiegów medycyny estetycznej i poprawkę komfortu oraz jakości życia. Zaczynamy od możliwości stosowania zabiegów medycyny estetycznej przez osoby z przeszłością onkologiczną. Pierwszą akcję w ramach programu ESTELL przygotowało we współpracy z Fundacją Rak’n’Roll, która zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.

W ramach akcji #odNOWAzESTELL chcemy edukować, doradzać i informować. Ale przede wszystkim chcemy realnie pomagać. Dlatego zorganizowaliśmy akcję „Drzwi otwartych” dla podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll, którzy skorzystają z porad specjalistów medycyny estetycznej, chirurgów plastycznych, onkologów i stomatologów. W ramach programu konsultacje i zabiegi będziemy wykonywać nieodpłatnie – informuje Beata Krakowska, dyrektor ds. stomatologii i medycyny estetycznej.

Pacjent musi mieć marzenia, musi wierzyć, że się wyleczy. Musi też marzyć o tym, żeby po okresie choroby wrócić normalnie i jak najszybciej do dotychczasowego życia – mówi dr n. med. Krzysztof Jakubowski, kierownik medyczny kliniki ESTELL.

W celu edukowania i budowania świadomości w zakresie korzystania z medycyny estetycznej przez osoby po chorobach nowotworowych powstanie cykl materiałów edukacyjnych, w których znajdą się odpowiedzi na pytania naszych pacjentek. Wyjaśnimy, kiedy jest dobry czas na medycynę estetyczną i jak się do tych zabiegów przygotować. Podpowiemy, jak poradzić sobie z wysuszoną skórą, znamionami czy bliznami. Poruszymy wszystkie kwestie dotyczące medycyny estetycznej w kontekście leczenia onkologicznego. – Od początku istnienia fundacji organizujemy warsztaty, na których pokazujemy, że również w trakcie leczenia chemioterapią można i warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii! Program ESTELL pozwala nam pójść o krok dalej i pokazać, że niektóre konsekwencje terapii można zminimalizować dzięki zabiegom medycyny estetycznej – podsumowała Marta Bednarek (Szklarczuk), dyrektor biura fundacji Rak’n’Roll.