PL EN

ALMA HARMONY - laserowa redukcja trądziku

Opis usługi

Trądzik, to jedna z najbardziej uporczywych i trudnych do wyleczenia dolegliwości skóry. W jego leczeniu wykorzystuje się zarówno zabiegi laserowe, chemiczne, jak i leczenie farmakologiczne. W naszej klinice prowadzimy terapię laserowego leczenia trądziku, która jest pomocna zwłaszcza w leczeniu trądziku różowatego. Daje gwarancję pełnego bezpieczeństwa, szybkości i skuteczności działania. Likwidacja objawów trądziku różowatego m.in. rozszerzonych naczyń krwionośnych polega na naświetlaniu obszaru zabiegowego właściwie dobraną głowicą NEODYMOWO-YAGOWĄ (Nd:YAG). W porównaniu z tradycyjnymi laserami głowica ta jest o wiele skuteczniejsza i pozwala na wykonanie zabiegu w znacznie krótszym czasie. Jej użycie wpływa pozytywnie na gojenie się leczonej powierzchni oraz powoduje przebudowę kolagenu. Głowica posiada system chłodzenia naskórka, który chroni przed oparzeniem i niweluje ból odczuwany w trakcie zabiegu, co zwiększa komfort pacjenta.
Na proces powstawania trądziku różowatego składa się wiele różnych czynników. U kobiet najczęściej jest to efekt działania estrogenów na mięśnie naczyń włosowatych. Naczynka gwałtownie rozszerzają się pod wpływem zmian temperatury, wzrostu ciśnienia tętniczego, emocji. Początkowo pojawia się rumień. Jeśli się utrwali, powstaną pajączki i rozszerzone naczynia krwionośne. Światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Pozostają suche elementy naczynia, a więc jego ścianki, które zapadają się i są wchłaniane, a więc zanikają.

Efekt zabiegu: redukcja rozszerzonych naczyń krwionośnych, niewlowanie rumienia, redukcja blizn potrądzikowych oraz rozszerzonych porów; niwelowanie przebarwień potrądzikowych.

Wskazania do zabiegu: trądzik różowaty, rozszerzone naczynia, rumień, rozszerzone ujścia mieszków włosowych (pory); zaskórniki; blizny potrądzikowe; 

Zalecana częstotliwość: Liczba zabiegów, które należy wykonać zależy od tego jak zaawansowany jest problem - przy niewielkiej ilości zmian, które powstały niedawno, wystarczy jedna procedura. Razem z rosnącą ilością naczynek, ich średnicą czy głębokością umiejscowienia zwiększa się również liczba koniecznych zabiegów. Zwykle jednak wystarczy seria 3 spotkań z lekarzem na przestrzeni kilku miesięcy.

 

Cena zabiegu od:
twarz 600 zł
plecy 850 zł

Pełny cennik Płatności ratalne Umów wizytę

Przeciwwskazania

    • ciąża i karmienie piersią
    • terapia doustna retinoidami
    • leki światłouczulające
    • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze
    • nowotwory skóry
    • fotodermatozy i niektóre dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski)
    • skóra opalona
    • obniżenie odporności organizmu
    • tendencja do tworzenia się bliznowców

22 431 36 66 lub zostaw kontakt.

Oddzwonimy.


Skontaktuj się z nami.

+48

Kto wykonuje zabieg?

lekarz

Obszar zabiegu

twarz, ciało

Czas trwania zabiegu

40 minut

Telefon

22 431 36 66