Popękane naczynia na nogach/naczyniaki

opis problemu

Z problemem popękanych naczynek mierzy się sporo osób Mimo że jest to problem, który nie zagraża zdrowiu i życiu, to może wyglądać naprawdę nieestetycznie. Wyjątek stanowią żylaki, które stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia pacjenta. Chcesz trwałe i skutecznie pozbyć się popękanych naczynek? Dowiedz się więcej na temat przyczyn problemu, aby zrozumieć jak sobie z nim skutecznie poradzić.

Pękające naczynka – przyczyna problemu

O pękających naczynkach można by mówić wiele. Są nieestetyczne i wiele osób stara się szybko i sprawnie wyeliminować je ze skóry. Najczęściej zmiany te występują w obrębie twarzy oraz nóg. Czy wiesz, jakie są przyczyny występowania pękających naczynek? Może być ich naprawdę dużo. Etiologia zmian wiąże się zarówno z czynnikami genetycznymi, hormonalnymi, jak i środowiskowymi. Co ważne zmiany pojawić mogą się w każdym wieku.

Trzeba pamiętać, że problem popękanych naczynek może dotyczyć także osób, które bardzo rzetelnie podchodzą do pielęgnacji skóry oraz preferują zdrowy styl życia.

Popękane naczynka – leczenie

Leczenie popękanych naczynek na nogach można leczyć. Obecnie dostępnych jest wiele metod działania, które pomagają usunąć problem. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze skleroterapii, czyli specjalnej metody leczenia polegającej na podaniu do żyły leku. Powoduje on sklejenie się ścian naczynia. Cały proces zamykania naczyń trwa ok. 3-4 tygodni, a następnie wchłaniane jest również zwłókniałe naczynie. Oczekiwany efekt terapeutyczny osiągany jest po ukończeniu ok. 4- 6 zabiegów. Inną metodą leczenia jest laseroterapia.

Wsparcie pacjenta

Przed rozpoczęciem leczenia ważna jest konsultacja u specjalisty. Żylaki wymagają bowiem specjalistycznego leczenia. Jeśli lekarz wykluczy ich obecność skorzystać można z zabiegów poprawiających wygląd skóry. Wspierając pacjenta należy zwrócić uwagę na podnoszenie wiedzy i świadomości. Ważne jest uświadomienie przyczyn problemu, aby móc mu zapobiegać.

FAQ

Czy całkowite wyleczenie pękających naczynek jest możliwe?

Aby całkowicie zlikwidować problem pękających naczynek konieczne będzie zastosowanie terapii laserowej. Jeśli jednak problem nie jest aż tak nasilony mogą wystarczyć odpowiednio dopasowane kosmetyki, dzięki którym problem nie będzie się pogłębiał. Jeśli pękające naczynka są efektem są symptomem trądziku różowatego to konieczne jest włączenie leczenia farmakologicznego. Trądzik jest chorobą, którą można, a nawet trzeba wyleczyć.

Jakie czynniki wpływają na wystąpienie pękających naczynek na nogach?

Rozwój pękających naczynek na nogach uzależniony jest od wielu czynników. Duże znaczenie ma siedzący tryb życia, zbyt mała aktywność fizyczna, ciężka praca fizyczna czy nadwaga i otyłość.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]