Opadający owal

opis problemu

Opadający owal twarzy to dla wielu osób problem estetyczny, który pojawia się wraz z procesem starzenia. Ty też zmagasz się z problemem i chcesz dowiedzieć się jak sobie poradzić?

Opadający owal twarzy – przyczyny problemu

W walce z każdym problemem istotne jest jego dokładne zrozumienie. Znając przyczyny występowania problemu można szukać sposobów, aby skutecznie go wyeliminować. Przyczyną zmian znanych jako opadający owal wymienić należy rozluźnienie włókien kolagenowych, do których dochodzi wraz z wiekiem. Jest to proces naturalny, w którym dużą rolę odgrywa m.in. grawitacja, zmiany w zakresie ilości tkanki tłuszczowej na twarzy, a nawet zmiany w obrębie redukcji kośćca. Zmiany jakie zachodzą wraz z wystąpieniem opadającego owalu powodują, że osoba ma smutny, a także zmęczony wyraz twarzy. Efektem ubocznym jest też rozwój tzw. chomików oraz zmiany kształtu w obszarze granicznym między twarzą i szyją.

Mimo że proces starzenia się skóry, w tym wystąpienie opadającego owalu jest procesem naturalnym, to medycyna estetyczna zna obecnie metody, który mogą poprawić wygląd skóry i jej kondycję, likwidując nieestetycznie wyglądające zmiany.

Opadający owal – leczenie

Metody terapii opadającego owalu twarzy to szereg zróżnicowanych metod działania, których celem jest poprawa wyglądu pacjenta. Na zabiegi często decydują się panie, które cenią sobie doskonały wygląd pomimo wieku. Problem może być zlikwidowany lub zredukowany m.in. dzięki niciom liftingującym, zabiegom wolumetrii, duże znaczenie ma tu też kwas hialuronowy. Z pomocą przyjść mogą również zabiegi kosmetologiczne, w tym fale radiowe lub podczerwień. Sposób terapii powinien być dobrany do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stopnia nasilenia problemu.

Wsparcie pacjenta

Duże znaczenie w problemie opadającego owalu twarzy ma profilaktyka. O skórę należy odpowiednio dbać stosując właściwe kosmetyki. Jeśli problem już Cię dotyczy, to świetnie sprawdzą się zabiegi medycyny estetycznej. Naszym pacjentom udzielamy wszelkich niezbędnych wskazówek, które są ważne w postępowaniu pozabiegowym. Stosują się do nich masz gwarancję, że efekt zabiegu będzie utrzymywał się przez długi czas.

FAQ

Czy opadającemu owalowi można zapobiegać?

W pewnym stopniu tak. Możesz zapobiegać problemowi, opóźnić jego wystąpienie lub zredukować jego negatywne efekty, jeśli właściwie dbasz o swoją skórę. Ważne jest stosowanie dopasowanych kosmetyków oraz unikanie czynników, które negatywnie wpływają na kondycję skóry, np. promieniowanie UV.

Czy opadający owal da się leczyć?

Metody leczenia opadającego owalu wykonywane są w ramach zabiegów medycyny estetycznej. W praktyce dostępne są różne metody terapii, które dobierane są do indywidualnej sytuacji i potrzeb pacjentów.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]