Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

opis problemu

W ostatnim czasie zwiększa się świadomość społeczeństwa w zakresie dbania o własne ciało oraz wygląd zewnętrzny, a panowie coraz częściej decydują się na skorzystanie nie tylko z zabiegów kosmetycznych, ale także z usług renomowanych klinik medycyny estetycznej, takich jak Estell w Warszawie. Najczęściej wybierają zabiegi wykonywane w związku z eliminacją problemu nadpotliwości i łysienia, a także zmniejszeniem tkanki tłuszczowej oraz redukcją zmarszczek, czy zamaskowaniem niedoskonałości skóry. 

Medycyna estetyczna a problem łysienia

Łysienie androgenowe to najczęściej spotykany typ łysienia u mężczyzn. Oczywiście niejedyny. Zanim więc pacjent podda się jakiejkolwiek procedurze, która pozwoli zagęścić włosy lub przywrócić ich naturalną linię oraz powstrzymać ich wypadanie, niezbędna jest konsultacja oraz badanie dermatologiczne (trichoskopia) – jej wyniki pozwolą lekarzowi medycyny estetycznej dobrać odpowiedni zabieg.

Warto podkreślić, że stan włosów nie poprawi się wyłącznie przy łysieniu trwałym, ponieważ wówczas dochodzi do degeneracji mieszka włosowego, co jest procesem nieodwracalnym. W każdym innym przypadku odpowiednio dobrana metoda przyniesie poprawę wyglądu owłosionej skóry głowy. W warszawskiej klinice Estell specjaliści proponują pacjentom np. mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczeniu łysienia androgenowego, pozwalający na zapoczątkowanie regeneracji skóry głowy, karboksyterapię, a także mezoterapię wykorzystującą koktajle odżywcze, osocze bogatopłytkowe oraz mezoterapię autologicznymi czynnikami wzrostu (substancję pozyskaną z krwi pacjenta).

Popularne zabiegi wyszczuplające

Wśród pacjentów kliniki medycyny estetycznej Estell w Warszawie dużą popularnością cieszą się również zabiegi mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej. Problem ten pojawia się zwykle w wieku 40-50 lat, choć oczywiście nie jest to regułą. Najczęściej panowie poddają się zabiegom mało inwazyjnym lub nieinwazyjnym, np. drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym, lipoliza czy zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową, ale także liposukcji chirurgicznej, czyli redukcji tkanki tłuszczowej przez jej odessanie. Oczywiście przed każdą z procedur przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której omawiane są i wspólnie z lekarzem wybierane takie sposoby, które pozwolą najbardziej efektywnie osiągnąć pożądany efekt.

Eliminacja problemu nadpotliwości przy pomocy toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa dla mężczyzn to nie tylko wygładzenie zmarszczek. Toksyna botulinowa, która blokuje przewodnictwo nerwowe jest również dedykowana jako sposób na nadpotliwość, z którą boryka się wielu panów. Warto nadmienić, że jej szeroki zakres działania obejmuje także wspomaganie leczenia bruksizmu, który powoduje m.in. nadmierne ścieranie zębów w wyniku nadmiernej pracy mięśni żuchwy.

Odmładzanie skóry i eliminacja zmarszczek – najpopularniejsze zabiegi dla mężczyzn

Wygładzanie zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej to jedna z najpopularniejszych metod na pozbycie się zwłaszcza głębszych bruzd i zmarszczek mimicznych. Małoinwazyjna, bezpieczna, bez konieczności długiej rekonwalescencji jest często wybierana nie tylko przez kobiety, ale także przez panów. Choć skóra mężczyzn jest z natury grubsza i bardziej odporna na negatywne działanie czynników atmosferycznych oraz innych środowiskowych, to przecież i ona podlega procesom starzenia. Wraz z upływem czasu traci jędrność i elastyczność.

Słaba kondycja skóry dość często jest  przyczyną wizyty w klinice medycyny estetycznej Estell w Warszawie, w której po konsultacji z lekarzem, panowie decydują się na poddanie się procedurom przywracającym młodzieńczy wygląd. Wśród oferty medycyny estetycznej dla mężczyzn są wybierane najczęściej dostępne w naszej klinice zabiegi:

 • Infuzja tlenowa – zabieg wykorzystujący tlen hiperbaryczny, redukujący cienie pod oczami i wygładzający, redukujący zmarszczki mimiczne i poprawiający napięcie skóry,
 • Laser CO2 oraz tulowy – laseroterapia jest pomocna w redukcji blizn potrądzikowych oraz innego pochodzenia. Prowadzi do wytworzenia prawidłowej struktury komórek i wpływa pozytywnie na  poprawę stanu skóry,
 • Mezoterapia hydroliftingująca – zabieg polepszający odżywienie skóry oraz powodujący jej silne nawilżenie,
 • Osocze bogatopłytkowe – preparat pozyskany z krwi pacjenta pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, wygładzając zmarszczki i polepszając kondycję skóry,
 • Peelingi chemiczne – sprawdzają się zwłaszcza w przypadku cery trądzikowej polepszając jej stan poprzez kontrolowane złuszczanie skóry. Stanowią jeden z najczęściej stosowanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej,
 • Zabieg ujędrniający z wykorzystaniem skoncentrowanej fali radiowej – wykorzystuje energię fal radiowych do polepszenia kondycji skóry, zwiększenia objętości tkanki podskórnej w wybranych partiach oraz poprawy owalu twarzy,
 • Ujędrniający termolifting – lifting skóry twarzy i ciała, poprawa owalu twarzy

Warto podkreślić, że w przypadku zabiegów związanych z procesem regeneracji skóry i redukcji oznak jej starzenia chodzi o poprawę wyglądu, którą można uzyskać w wyniku procedur bezbolesnych lub prawie niebolesnych, niewymagających rekonwalescencji – takich, po których wykonaniu natychmiast można powrócić do codziennej aktywności. Szybkie tempo przeprowadzenia zabiegu jest ważne między innymi w niektórych zawodach wymagających stałego zaangażowania.

Trwałe usunięcie owłosienia

Nadmierne owłosienie to problem, z którym boryka się wielu mężczyzn. Na szczęście włosy, które wyrastają w miejscach, gdzie nie są pożądane, można usunąć skutecznie za pomocą diodowego lasera do epilacji. Ta metoda jest nie tylko szybka i skuteczna, ale także trwała.

Laseroterapia dla mężczyzn

Zabiegi z użyciem lasera dają pozytywne rezultaty przy wielu problemach, które dotykają mężczyzn. Jest pomocna przy redukowaniu rumienia i pękających naczynek, likwidacji przebarwień, usuwaniu znamion oraz blizn, a także intensywnej regeneracji skóry. O doborze laserowego zabiegu medycyny estetycznej decyduje oczywiście lekarz, kierując się oczywiście dobrem pacjenta i efektami możliwymi do uzyskania w konkretnym przypadku. 

Chirurgia plastyczna w klinice Estell

Choć najpopularniejsze zabiegi dla mężczyzn obejmują procedury z zastosowaniem wypełniaczy czy preparatów odżywczych, oraz biostymulatorów, to jednak niekiedy lekarze Estell na podstawie rzetelnego wywiadu oraz długoletniego doświadczenia w swojej pracy proponują pacjentom zabiegi chirurgiczne, np. korektę nosa, usuwanie znamion, skleroterapię czy ginekomastię.

Najczęściej zadawane pytania

Czy przeszczep włosów to jedyny sposób na powstrzymanie łysienia?

Nie, jest wiele zabiegów, które pozwalają zredukować ten problem. Bardzo popularna i przynosząca korzyści jest np. mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego czy mezoterapia autologicznymi czynnikami wzrostu – czyli substancja, która podobnie jak osocze pozyskiwana jest z krwi pacjenta i poza czynnikami wzrostu zawiera również komórki macierzyste. O możliwościach w każdym przypadku poinformuje lekarz na podstawie przeprowadzonych badań.

Na czym polega terapia nadpotliwości toksyną botulinową?

Eliminacja problemu nadmiernej potliwości polega na podaniu toksyny botulinowej, która blokuje przewodnictwo nerwowe. Toksynę botulinową aplikuje się metodą iniekcji, a substancja hamuje wydzielanie acetylocholiny, neuroprzekaźnika regulującego produkcję potu. Efekt zabiegu utrzymuje się na około 6-9 miesięcy.

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]