Redukcja tkanki tłuszczowej

opis problemu

Tkanka tłuszczowa pełni w organizmie człowieka bardzo ważną rolę. Zapewnia właściwą termoizolację, ale to tylko jedna z jej licznych funkcji. Mimo tego należy dbać, aby nie było jej zbyt wiele, bo nadmiar nie jest korzystny. Kiedy mówi się o nadmiarze tkanki tłuszczowej i jak sobie radzić z tym problemem? I czy z zabiegów korzystają tylko otyli pacjenci?

Tkanka tłuszczowa – przyczyny problemu

Rolą tkanki tłuszczowej jest magazynowanie energii. Są to rezerwy, z których czerpie organizm gdy brakuje innych źródeł. Problemem nie jest zatem obecność tkanki tłuszczowej, lecz sytuacja, w której jest jej zbyt wiele. W praktyce wyróżnia się dwa rodzaje tkanki tłuszczowej. Tkanka biała, pełni ważną funkcję, chroniąc narządy wewnętrzne, wpływa na równowagę hormonalną. Od niej też zależy wrażliwość na insulinę. Ale jej nadmiar prowadzi do rozwoju otyłości. Z kolei tkanka brunatna charakteryzuje się komórkami o nieco mniejszym rozmiarze. Odgrywa ona ważną rolę w procesie uaktywniania energii (spalania białej tkanki tłuszczowej).

Z zabiegów redukujących tkankę tłuszczową korzystają nie tylko osoby z dużą nadwagą i otyłością. Jest to propozycja dla każdego, kto nie jest zadowolony ze swojego wyglądu i chciałby go poprawić. Jeśli chcesz zmniejszyć swój obwód i poprawić wygląd sylwetki, to z zabieg będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Leczenie nadmiaru tkanki tłuszczowej

W redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej ważne jest podjęcie odpowiednich kroków. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja ze specjalistą, który wskaże konkretny sposób postępowania. Jeśli chcesz wyglądać idealnie korzystaj z odpowiednio dopasowanych zabiegów, nie zapominając jednocześnie o zbilansowanej diecie i aktywności fizycznej.

Wsparcie pacjenta

W modelowaniu sylwetki ważne jest odpowiednie wsparcie pacjenta. W modelowaniu sylwetki ważne jest odpowiednie wsparcie pacjenta. W naszych gabinetach można skorzystać z fachowej pomocy kosmetologów, posiadających ogromną wiedzę i doświadczenie w pracy z pacjentem. Jeśli masz pytania lub wątpliwości pomożemy rozwiać wszystkie.

FAQ

Jak spalić tkankę tłuszczową?

Aby zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej najlepiej zasięgnąć porady lekarza i dietetyka. Przy dużych problemach nie należy działać samodzielnie, lecz w porozumieniu ze specjalistą, który przygotuje odpowiedni i bezpieczny plan działania.

Jak szybko można pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej?

Jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Wszystko zależy od Twojego zaangażowania oraz ilości tkanki tłuszczowej. Lekarz wraz z dietetykiem na początku określą plan działania oraz przewidywane tempo poprawy.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]