Redukcja drugiego podbródka

opis problemu

Drugi podbródek to dla wielu osób bardzo wstydliwa przypadłość, budząca wiele kompleksów. Czy jest to problem zdrowotny czy wyłącznie estetyka wyglądu? Ty również zmagasz się z problemem? Sprawdź jak sobie z nim poradzić!

Drugi podbródek – przyczyny problemu

Problem podwójnego podbródka kojarzony jest często jako kłopot osób zmagających się z nadwagą, ale nie zawsze otyłość jest przyczyną. Do Kliniki często zgłaszają się osoby szczupłe, u których dochodzi do nadmiernego lokalizowania tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka. Przyczyną takiego stanu mogą być również problemy o podłożu hormonalnym, np. hormonami tarczycy czy insulinoopornością. Przyczyną może być też nadmiar skóry bądź jej opadanie, do którego może dochodzić wraz z wiekiem.

Co ciekawe otyłość czy proces starzenia skóry to nie jedyne przyczyny występowania zjawiska drugiego podbródka. Jego pojawienie się może mieć też związek z utrzymaniem nieprawidłowej postawy ciała. Jeśli chcesz zminimalizować ryzyko wystąpienia problemu to pamiętaj o tym, żeby trzymać wyprostowaną postawę.

Drugi podbródek – leczenie

U osób, u których problem występuje w związku z otyłością  należy zmienić nawyki żywieniowe oraz wprowadzić do swojego stylu życia odpowiednią aktywność fizyczną. U osób szczupłych konieczna może okazać się wizyta u lekarza, który wykluczy zdrowotne podłoże problemu (np. zaburzenia hormonalne). Jeśli chcesz przyspieszyć redukcję problemu, to skorzystać możesz z różnorodnych metod terapii, wykonywanych w ramach medycyny estetycznej.

W naszej klinice wykorzystujemy metody dopasowane do potrzeb i indywidualnej sytuacji danego pacjenta. W ofercie znajdują się: liposukcja podbródka kaniulą, radiofrekwencyjny endolifting, drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym, lipoliza, mezoterapia, terapia łączona wykorzystująca zabiegi mezoterapii, modelowanie partii twarzy wypełniaczami oraz głęboką podczerwień czy zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową.

Wsparcie pacjenta

Redukcja drugiego podbródka to często      duże zmiany, które nie tak łatwo wprowadzić do codzienności. Dlatego tak ważne jest wsparcie specjalistów i bliskich osób. Jeżeli pacjent nie zacznie walki z nadwagą, to wykonanie zabiegu redukcji drugiego podbródka może okazać się rozwiązaniem tylko „na chwilę”, które po pewnym czasie trzeba będzie powtarzać. Podobnie w przypadku problemów zdrowotnych, jeśli u podstaw leżą problemy hormonalne, to w pierwszej kolejności konieczne jest wprowadzenie właściwej terapii.

FAQ

Czy drugiego podbródka można się „pozbyć”?

Owszem, redukcja drugiego podbródka jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów w ramach medycyny estetycznej i kosmetologii. Obecnie dostępnych i stosowanych jest wiele metod, a wybór konkretnej zależy mi.in. od indywidualnej sytuacji pacjenta.

Czy zabieg pozwoli skutecznie i trwale wyeliminować problem?

Zabieg może skutecznie pomóc pozbyć się problemu, jednak trzeba pamiętać, że utrzymanie efektu zależy od przyczyny.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]