Pękające naczynka / rumień

opis problemu

Pękające naczynka oraz rumień to problem, którego nie można bagatelizować. Czy wiesz w jaki sposób leczy się te przypadłości? Czy konieczne jest przyjmowanie środków farmakologicznych? Jeśli ten problem dotyczy również Ciebie – zapraszamy do lektury.

Pękające naczynka/rumień przyczyny

Rumień powstaje tam, gdzie występuje znaczne rozszerzenie oraz napływ krwi do naczyń, które znajdują się bezpośrednio pod powierzchnią skóry. Często stan ten spowodowany jest występowaniem urazów, infekcji czy stanów zapalnych.

Przyczyny, które mogą powodować takie zaburzenia mogą mieć różną etiologię. Od zmian uwarunkowanych genetycznie po zaburzenia w obrębie układu krążenia, obniżoną odporność      czy zakażenie bakteryjne, które może powodować trądzik różowaty.. Rumień może pojawić się także w efekcie silnego stresu.

Rozwój choroby może być spowodowany również innymi poważnymi schorzeniami. Może przyjmować jedną z kilku postaci, w tym: rumień pospolity, wielopostaciowy czy zakaźny. Jeśli u pacjenta doszło do rozwoju infekcji zakaźnej, to przyczyną jest np. przyjmowanie niektórych leków. Rumień oraz pękające naczynka mogą mieć związek również z histaminą, która pojawia się tam, gdzie obecne są reakcje alergiczne.

Pękające naczynka/rumień – leczenie

Skuteczne leczenie wymaga przeprowadzenia odpowiedniej diagnostyki, ponieważ sposób terapii musi być dopasowany do stanu pacjenta, rodzaju rumienia oraz nasilenia zmian. Jeśli zachodzi taka potrzeba lekarz podejmuje decyzję o rozpoczęciu właściwej farmakoterapii, ale bardzo ważnym elementem jest właściwa pielęgnacja. Skóra jest bowiem szczególnie wymagająca.

Świetnym rozwiązaniem będą wybrane zabiegi kosmetyczne, w tym laserowa platforma do redukcji rozszerzonych naczynek na twarzy i ciele, peelingi lub zaawansowany zabieg rewitalizająco-dotleniający z wykorzystaniem ultrodźwięków i fal radiowych.

Wsparcie pacjenta

Wspierając pacjenta podchodzimy bardzo indywidualnie do potrzeb jego skóry. W leczeniu rumienia i pękających naczynek najważniejsze jest ustalenie przyczyny problemu, bo tylko wtedy leczenie będzie mogło zostać przeprowadzone skutecznie.

Gdy pacjent decyduje się na wybór zabiegów gabinetowych to po ich przeprowadzeniu uzyska komplet informacji dotyczących dalszego postępowania, dzięki czemu efekt będzie trwalszy.

FAQ

Jak leczyć rumień?

Terapia uzależniona jest od przyczyn problemu oraz od tego, z jakim wariantem rumienia się borykasz. Dostępne są metody oparte o farmakoterapię, a także zabiegi gabinetowe z pogranicza medycyny estetycznej i kosmetologii.

Jakie są przyczyny występowania rumienia?

Przyczyn może być wiele. Zmiana może powstać na skutek urazu, stanu zapalnego, zakażenia, a nawet alergii. Towarzyszy także niektórych chorobom lub jest efektem przyjmowania leków. Przyczyną może być też płytkie unaczynienie skóry oraz kruchość ścian naczyń krwionośnych. U takich osób rumień, ale też naczynia krwionośne są bardziej widoczne.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]