Zabiegi wzmacniające włosy

opis problemu

Mocno zniszczone, ale niezagrożone utratą włosy poddaje się zwykle zabiegom w salonach fryzjerskich. Większość z nich nawilża włosy i je regeneruje, dzięki czemu stają się ponownie gładkie i lśniące. Niestety, odbudowa włosów przez fryzjera nie zawsze pomaga. Kiedy problem jest głębszy, warto skorzystać z konsultacji dermatologicznej i zabiegów na włosy oferowanych przez klinikę medycyny estetycznej.

Czy zabiegi regeneracyjne pomogą w problemach z owłosioną skórą głowy?

Żeby odpowiedzieć na tak postawione pytanie, należy najpierw zastanowić się nad przyczyną problemów z włosami i skórą głowy. Może ich być bardzo wiele, a niektóre mogą prowadzić nawet do utraty włosów. Wśród czynników osłabiających włosy najczęściej wymienia się;

 • niektóre choroby, np. cukrzyca, anemia,
 • zaburzenia hormonalne (ciąża, menopauza),
 • niektóre choroby autoimmunologiczne,
 • problemy z tarczycą,
 • zaburzenia krążenia,
 • uwarunkowania genetyczne,
 • niewłaściwą dietę,
 • stres,
 • choroby dermatologiczne skóry głowy, w przebiegu których występują stany zapalne skóry czy łojotok,
 • przyjmowanie niektórych leków, np. antykoncepcyjnych, przeciwgrzybicznych, chemioterapeutyków.

Profesjonalne zabiegi pomagają regenerować włosy, mogą wzmocnić cebulki, pobudzić skórę głowy do jej odbudowy, a także wspomóc leczenie łysienia.

Zabiegi na włosy i skórę głowy – jak może pomóc medycyna estetyczna?

Zabiegi wykonywane w Warszawskiej klinice Estell mają na celu wzmocnienie włosów i regenerację skóry głowy. Niektóre wzmagają porost włosów, powstrzymują nadmierne wypadanie włosów, a także leczą łysienie. Wśród takich zabiegów znajdują się m.in.:

 • mezoterapia skóry głowy – zabieg poprawia stan włosów dzięki podaniu metodą iniekcji odżywczych preparatów, koktajli witaminowych oraz substancji aktywnych. Iniekcje w głębsze partie skóry ułatwiają wchłanianie składników odżywczych z zaaplikowanego preparatu. Na skórę głowy działają pozytywnie również same mikrouszkodzenia ciągłości tkanki, które pozwalają jej szybciej się regenerować i odbudować. Zabieg składa się z 3 etapów: wywiadu lekarskiego, podania znieczulenia miejscowego oraz aplikacji preparatu i zwykle trwa około 30 minut,
 • karboksyterapia – tę metodę początkowo stosowaną we flebologii, od 20 lat wykorzystuje się również w medycynie estetycznej, także przy poprawie kondycji skóry głowy, głównie w leczeniu łysienia. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, który wywołując kontrolowany stan zapalny, uruchamia naturalne procesy regeneracyjne pozwalając odbudowywać skórę. Dwutlenek węgla przekazywany jest do płuc i usuwany z organizmu jako produkt wymiany gazowej.
 • mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczeniu łysienia androgenowego, który swoją nazwę zawdzięcza intensywnej regeneracji, jest skierowany do osób dotkniętych łysieniem androgenowym. Polega na autologicznym przeszczepieniu komórek, a w jego rezultacie wyrastające włosy odzyskują gęstość i stają się wyraźnie mocniejsze.

Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej nie tylko poprawiają kondycję włosów i skóry głowy, ale zwykle stanowią jedyny ratunek dla włosów, chroniąc przed ich utratą.

Zabiegi fryzjerskie na zniszczone włosy – czy naprawdę działają?

Delikatnie zniszczone włosy po farbowaniu czy rozjaśnianiu zwykle nie wymagają interwencji lekarskiej. Warto podkreślić, że zabiegi na zniszczone włosy oferowane w salonach fryzjerskich są skuteczne jedynie w przypadku problemów spowodowanych nieprawidłową pielęgnacją, przebywaniem na słońcu czy np. nadmiernym narażeniem na działanie słonej wody. Nie pomogą natomiast przy wypadaniu włosów i nie zatrzymają zmian chorobowych, których objawem może być właśnie słaba kondycja włosów. Tutaj warto zgłosić się do specjalisty w wybranej placówce, jaką jest np. Warszawska Klinika Estell.

WYKONYWANE ZABIEGI/USŁUGI

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]