Blefaroplastyka powiek

O zabiegu

Blefaroplastyka chirurgiczna powiek dolnych to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry, a czasem także przepuklin tłuszczowych z okolic powiek dolnych. Pozwala to na likwidację tzw. worków pod oczami oraz ogólną poprawę i odmłodzenie wyglądu całej twarzy.

Blefaroplastyka chirurgiczna powiek dolnych – co to jest

Okolice oczu to bardzo newralgiczna część ludzkiej twarzy. Jej młody, zadbany wygląd w wielu przypadkach wpływa na to, jak prezentuje się cała twarz – tymczasem skóra wokół oczu jest cienka, delikatna, szybko traci jędrność i elastyczność, a dodatkowo zdarza się, że tendencję do opadania ma skóra powiek dolnych. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem może się okazać blefaroplastyka chirurgiczna powiek dolnych, czyli zabieg usunięcia nadmiaru skóry i redukcji worków pod oczami.

Blefaroplastyka chirurgiczna powiek dolnych – przebieg zabiegu

Blefaroplastyka chirurgiczna powiek dolnych wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub płytkim dożylnym, a jeśli zabieg obejmuje także redukcję worków pod oczami – w znieczuleniu ogólnym. Zabieg wymaga zarówno konsultacji wstępnej z chirurgiem plastykiem, jak i wykonania przez pacjenta zleconych badań. Konieczne jest badanie laboratoryjne krwi oraz EKG, czasami również RTG klatki piersiowej (w przypadku znieczulenia ogólnego).

Zabieg trwa zazwyczaj około godziny. Lekarz wykonuje nacięcia w naturalnym załamaniu powieki, czyli tzw. bruździe powiekowej, dzięki czemu blizny pozabiegowe są niewidoczne. Następnie usuwa nadmiar skóry, a jeśli jest taka konieczność, w celu utrzymania naturalnego położenia i kształtu powieki dolnej wykonuje także procedury mające na celu zwiększenie napięcia mięśnia okrężnego oka i całej powieki. Następnie całość zabezpieczana jest cienkimi szwami.

Blefaroplastyka chirurgiczna powiek dolnych – zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu okolice oczu mogą być obrzęknięte, opuchnięte i zaczerwienione – objawy te można łagodzić np. zimnymi okładami. Szwy usuwane są w ciągu 7-10 dni po zabiegu. Stosować można również zlecone przez lekarza maści i żele wspomagające gojenie. Po około 14 dniach można zacząć stosować makijaż, w tym czasie należy chronić okolice oczu przed działaniem słońca.

Blefaroplastyka chirurgiczna powiek dolnych – efekty

Blefaroplastyka chirurgiczna powiek dolnych pozwala na redukcję opadającej skóry powiek dolnych, usunięcie worków pod oczami i ogólne odmłodzenie okolic oczu. Efekty widoczne są po 6-8 tygodniach od zabiegu i utrzymują się przez wiele lat.

Wskazania

 • opadające powieki dolne,
 • poduszeczki tłuszczowe (tzw. worki) pod oczami,
 • wiotkość skóry wokół oczu,
 • zmęczony, starszy niż w rzeczywistości wygląd twarzy.

Przeciwskazania

 • ciąża i okres karmienia,
 • choroby serca i układu krążenia,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • poważne choroby nerek i wątroby,
 • ogólny zły stan zdrowia.
Cennik

Blefaroplastyka dolna - operacja estetyczna powiek dolnych

Sprawdź

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]
  [rozwiń]
  [rozwiń]

  Adress

  ul. Bielańska 12,
  00-085 Warszawa

  Godziny Pracy

  pn-pt: 9:00-21:00,
  sob.: 9-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl

  Adress

  ul. Okopowa 58/72,
  01-042 Warszawa

  Godziny Pracy

  pn-pt: 8:00-21:00,
  sob.: 9:00-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl

  Adress

  ul. Burakowska 14,
  01-066 Warszawa
  wejście od Al. Jana Pawła II

  Godziny Pracy

  pn-pt: 8:00-21:00,
  sob.: 9-18:00

  Telefon

  pokaż numer 22 431 36 66

  Mail

  pokaż mail info@estell.pl