Usuwanie owłosienia

opis problemu

 

Nadmierne owłosienie jest problemem, z którym boryka się wielu pacjentów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Ale nie zawsze problemem jest nadmierne owłosienie, bo na zabieg zdecydować mogą się także osoby z owłosieniem fizjologicznym, które chcą trwale i skutecznie usunąć.

Usuwanie owłosienia – przyczyny problemu

Nadmierne owłosienie jest dużym problemem. Wpływa niekorzystnie na poczucie własnej wartości, obniża samoocenę, sprawia, że pacjenci zmagający się z dolegliwością czują się nieatrakcyjni, przez co mogą mieć trudności w nawiązywaniu kontaktów. Niekomfortowe samopoczucie powodować może też owłosienie fizjologiczne, dlatego z zabiegu skorzystać mogą wszyscy, którzy chcą poprawić komfort swojego życia.

Mimo że stan ten nie zagraża zdrowiu i życiu, to każdy szuka sposobów, aby go wyeliminować. Jest to problem głównie o podłożu estetycznym.

Problem z nadmiernym owłosieniem może mieć różne przyczyny. Jedną z nich są predyspozycje genetyczne, a także choroby endokrynologiczne i zaburzenia hormonalne Zdarza się, że jest to też efekt uboczny powstały na skutek przyjmowania niektórych grup leków.

W przypadku kobiet obserwuje się występowanie nadmiernego owłosienia w sytuacji, gdy w organizmie utrzymuje się zbyt duże stężenie hormonów męskich.

Nadmierne owłosienie – leczenie

Metoda leczenia nadmiernego owłosienia musi być dopasowana do przyczyny problemu. W warunkach domowych jest ono  usuwane przy pomocy golenia, depilacji, ale jeśli chcesz trwale pożegnać problem, to musisz skorzystać z oferty gabinetów kosmetycznych, gdyż dobrym i skutecznym rozwiązaniem będą np. metody depilacji laserowej. Oferta sprawdzi się doskonale także w przypadku tych osób, które nie chcą tracić czasu na regularne golenie, a zabieg pozwala zwiększyć komfort życia.

Zabiegi wykonywane są przy pomocy specjalnego lasera, który emitując falę o odpowiedniej długości i energii sprawia, że włosy przestają odrastać, a nawet jeśli odrastają to są bardzo osłabione. Mechanizm działania wykorzystuje zjawisko tzw. fototermolizy selektywnej. Podczas zabiegu wybrane struktury na skórze są podlegają podgrzewaniu, aż do ok. 70 stopni, co osłabia włosy.

Decydując się na zabieg musisz pamiętać, że powinien on być wykonany wyłącznie w określonej fazie wzrostu włosa. Wyróżnia się aż 3 etapy wzrostu: anagen, katagen oraz telogen. Skuteczne efekty działania uzyskać można wyłącznie w pierwszej fazie – anagen. Trzeba pamiętać, że trwałe rezultaty osiągnąć można tylko wtedy, gdy zabieg zostanie kilkakrotnie powtórzony.

Zabiegi doskonale sprawdzą się nie tylko u osób zmagających się z nadmiernym owłosieniem, ale dla wszystkich pacjentów, którzy chcą poprawić komfort życia i trwale oraz skutecznie pozbyć się owłosienia.

Wsparcie pacjenta

Każdy wykonywany u nas zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod działania. Pacjenci poddający się zabiegom uzyskują pełną informację dotyczącą samego zabiegu, jak i postępowania po nim. Jest to bardzo ważne, aby uzyskać maksymalny efekt.

W ramach wsparcia w sposób szczególny udzielamy rzetelnych i kompleksowych informacji dotyczących postępowania, które pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych.

FAQ

Jak leczyć nadmiar owłosienia?

Sposób postępowania zależy od przyczyny występowania problemu. Dlatego w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, aby znaleźć przyczynę problemu. Ma to szczególne znaczenie, jeśli problemy spowodowane są chorobą, ponieważ najpierw należy leczyć przyczynę problemu, aby skutecznie eliminować efekty.

Jakie metody wykorzystywane są w usuwaniu nadmiernego owłosienia?

Usuwanie dużej ilości włosów jest dość uciążliwe w przypadku klasycznych metod depilacji czy golenia w warunkach domowych. Lepsze efekty osiągnąć można korzystając z metod medycyny estetycznej, jakimi są m.in. diodowy laser do epilacji.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]