POPRAWA OWALU TWARZY

opis problemu

Wraz z upływem czasu kontur twarzy zmienia się i staje się nieco rozmyty. Modelowanie twarzy to zabiegi, dzięki którym możesz bardzo efektywnie poprawić owal, a także zwiększyć sprężystość oraz jędrność skóry.

Modelowanie – jak poprawić owal twarzy?

Skóra twarzy wraz z wiekiem ulega starzeniu. Może utracić nie tylko jędrność i elastyczność na skutek zmniejszonej produkcji kolagenu i elastyny, ale również w wyniku ograniczonego wytwarzania kwasu hialuronowego staje się przesuszona, wiotka i opadająca. Twarz traci swój kształt, a dodatkowo pojawiające się zmarszczki i bruzdy sprawiają, że kobiety starają się poprawić swój wygląd. W tej sytuacji modelowanie twarzy i poprawa elastyczności skóry za pomocą dostępnych zabiegów medycyny estetycznej wydaje się doskonałym rozwiązaniem.

Wiele z oferowanych w Estell zabiegów wykonywanych w związku z modelowaniem  okolic policzków i podbródka poprawia wygląd twarzy związany z utratą owalu. Pozwala uwidocznić kości policzkowe, skorygować linię żuchwy, a także wypełnić zagłębienia, które powstają na linii skroni. Zabiegi poprawiające owal twarzy sprawdzą się wówczas, gdy konieczne jest wyrównanie dysproporcji (np. między dolną górną wargą), a także wtedy, kiedy występują braki anatomiczne w objętości powstałe w wyniku zmniejszenia ilości podskórnej tkanki tłuszczowej, np. przy kościach policzkowych czy w tzw. dolinie łez.

Poprawa owalu twarzy – wykonywane zabiegi

W klinice Estell w Warszawie wykonywane są zabiegi poprawiające owal twarzy z wykorzystaniem nici liftingujących (wolumetryczny lifting twarzy przy użyciu nici PDO), urządzenia do termoliftingu, ale także oparte na podawaniu preparatów biostymulujących. Takie zabiegi polegają na kontrolowanym wstrzykiwaniu preparatu za pomocą tępo zakończonej igły (kaniuli) czy urządzenia do mezoterapii mikroigłowej. Warto podkreślić, że mezoterapia sama w sobie przeciwdziała starzeniu się skóry i stymuluje jej procesy naprawcze. Dzięki przerwaniu ciągłości tkanki następuje pobudzenie komórek skóry do produkcji włókien kolagenowych, co aktywizuje skórę do regeneracji. Wśród zabiegów na podniesienie owalu twarzy znajduje się także metoda lipotransferu, która polega na zastosowaniu wypełniacza w postaci własnej tkanki tłuszczowej pacjenta w obrębie twarzy.

Warto podkreślić, że zabiegi na poprawę owalu twarzy mają działanie wielowymiarowe. Powodują nie tylko zmianę owalu twarzy, ale także pozwalają przeciwdziałać procesom starzenia: łagodzą rysy twarzy, niwelują bruzdy nosowo-wargowe, lwią bruzdę i inne zmarszczki mimiczne, przeciwdziałają utracie gęstości tkanek, podnoszą opadające policzki i poprawiają wygląd skóry w kącikach oczu i ust.

Wsparcie pacjenta

Utrata jędrności skóry twarzy i szyi, a także opadający owal to duży problem dla wielu pacjentek. W klinice Estell lekarze udzielają wsparcia zarówno na etapie doboru odpowiedniego zabiegu modelującego twarz, jak i podczas jego przeprowadzania, a także w okresie rekonwalescencji. Kontrola medyczna i wskazówki pozwalają zmaksymalizować efekt zabiegu na owal twarzy, niezależnie od tego, czy jest nim wolumetria za pomocą nici, zabiegi z użyciem preparatów bioaktywnych, czy też termolifting.

Najczęściej zadawane pytania

Czy wolumetria twarzy z użyciem nici jest bolesna?

Nie, jest to zabieg bezbolesny. Może powodować uczucie lekkiego dyskomfortu, który ustępuje po zastosowaniu miejscowo kremu znieczulającego.

Jakie efekty będą widoczne po zabiegach na utratę owalu twarzy?

Wraz z wiekiem twarz traci nie tylko młody wygląd skóry, ale także właściwy owal. Odpowiednio dobrane zabiegi poprawiają kształt twarzy oraz jej symetrię, nadając  objętości tkankom i jednocześnie uwydatniając kości policzkowe. Wszystko to sprawia, że twarz zyskuje bardziej młodzieńczy wygląd.

Po jakim czasie widać efekty liftingu wolumetrycznego?

Efekt wolumetrii widoczny jest od razu po zabiegu – zarówno w postaci poprawy owalu twarzy, jak i zwiększenia jędrności i elastyczności skóry. Na ostateczny rezultat trzeba poczekać ok. 2 tygodnie. Efekty utrzymują się około 12 miesięcy.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]