Drenaż limfatyczny – na czym polega podciśnieniowy masaż i kiedy warto go robić?

O zabiegu

Szukasz sposobu na perfekcyjnie wymodelowane i gładkie ciało, który podkreśli efekty ćwiczeń oraz zdrowej diety? Rozwiązaniem jest drenaż limfatyczny, wykorzystujący zmechanizowane głowice masujące. Pozwala szybko i trwale pobyć się opornej, podskórnej tkanki tłuszczowej, poprawić przepływ limfy i krwi oraz stymuluje produkcję włókien kolagenowych.

Na czym polega zabieg drenażu limfatycznego w połączeniu z masażem mikropróżniowym?

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu, który pomaga poprawić krążenie chłonki w organizmie, wpływając na efektywniejsze oczyszczenie organizmu z toksyn i innych, zbędnych produktów przemiany materii. Jedną z najnowszych technik drenażu jest drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem mikropróżniowym – metoda oparta na specjalnym sprzęcie, który wytwarza podciśnienie stymulujące układ limfatyczny. Ponadto wyposażono go w głowice mające mikrostymulatory, które, doprowadzając do mikropęcherzykowej multistymulacji, docierają do najgłębszych tkanek skóry.

Drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem mikropróżniowym jest zaliczany do zabiegów medycyny estetycznej, które wspierają redukcję cellulitu i są stosowane w walce z obrzękami, ponieważ usprawniają funkcjonowanie układu limfatycznego. Masaż limfatyczny poprawia wygląd skóry, przywraca jej jędrność oraz wspiera metabolizm, oczyszczając organizm z toksyn. 

Drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem mikropróżniowym – przebieg zabiegu

Drenaż limfatyczny jest wykonywany na leżąco i składa się z dwóch etapów.

Przed rozpoczęciem masażu Pacjent zdejmuje z siebie biżuterię i ubiera się w specjalny, elastyczny kombinezon. Następnie terapeuta przeprowadza krótką konsultację, ustalając indywidualne potrzeby i cele zabiegu. Kiedy Pacjent jest gotowy, terapeuta aplikuje na skórę specjalny krem o działaniu pobudzającym krążenie i ułatwiającym przepływ limfy. Jego skład jest oparty o naturalne substancje, takie jak ekstrakt z miłorzębu japońskiego czy kofeina.

Po przygotowaniu skóry rozpoczyna się właściwy zabieg drenażu limfatycznego w połączeniu z masażem mikropróżniowym. Specjalny masażer z dwoma rolkami jest przesuwany po skórze wzdłuż naczyń limfatycznych, skupiając się na partiach ciała wymagających wymodelowania. Głowice docierają do każdego centymetra skóry, stymulując jej najgłębsze warstwy, pobudzając produkcję włókien kolagenowych i usuwając wszelkie zastoje limfy w tkankach. Dzięki temu dochodzi do pozbycia się opuchlizny, cellulitu, zagęszczenia i ujędrnienia skóry.

Masaż trwa zwykle od 30 do 60 minut. W trakcie zabiegu terapeuta kontroluje nacisk i prędkość działania masażera, dostosowując je do indywidualnych potrzeb oraz stanu zdrowia pacjenta.

Kiedy warto wykonywać mechaniczny masaż limfatyczny?

Mechaniczny masaż limfatyczny jest przeznaczony dla każdej osoby, która chce poprawić kondycję swojej skóry, pozbyć się cellulitu i wspomóc układ limfatyczny organizmu. Zabieg jest szczególnie zalecany w przypadku:

 • zaburzonego przepływu limfy, które powoduje obrzęk tkanek i uczucie ciężkości nóg;
 • trudności z pozbyciem się toksyn z organizmu;
 • zaburzeń krążenia, które mogą prowadzić do obrzęków, bólu i mrowienia;
 • cellulitu, trudnej do pozbycia się ćwiczeniami głęboko położonej tkanki tłuszczowej;
 • zaparć i zaburzeń w przebiegu procesów związanych z trawieniem;
 • rekonwalescencji po zabiegach onkologicznych, które z powodu usunięcia węzłów chłonnych powodują utrudniony odpływ limfy;
 • terapii pooperacyjnych obrzęków twarzy;
 • zespołu niespokojnych nóg.

Poza wskazaniami medycznymi równie często drenaż limfatyczny jest wykonywany w celach estetycznych. Zabieg może poprawić jędrność skóry, jej wygląd i ogólny stan, wpływając pozytywnie na samoocenę i komfort psychiczny pacjenta.

Drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem mikropróżniowym – efekty

Drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem mikropróżniowym to doskonały sposób na redukcję miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, usunięcie cellulitu, ujędrnienie skóry, zregenerowanie ciała (po porodzie, po wysiłku fizycznym) oraz redukcję obrzęków.

Dla uzyskania spektakularnych efektów zalecane jest wykonanie serii 12-16 zabiegów w odstępach 2-3 dni lub codziennie. Następnie wskazany jest 1 zabieg w miesiącu dla podtrzymania rezultatów.

Wskazania

 • miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej (brzuch, uda, pośladki, boczki),
 • cellulit każdego typu,
 • utrata jędrności i elastyczności skóry (np. po odchudzaniu albo po porodzie),
 • blizny pooparzeniowe i pooperacyjne,
 • obrzęki naczyniowe.

Przeciwwskazania

 • ciąża (wówczas możliwe jest tylko przeprowadzenie zabiegu w obrębie nóg w celu redukcji obrzęków),
 • stany zapalne żył,
 • choroby układu krwionośnego, zakrzepica, przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi, nadciśnienie tętnicze,
 • choroby skóry, takie jak trądzik, egzema lub opryszczka, otwarte rany,
 • rany, owrzodzenia, oparzenia w obszarze zabiegowym,
 • nowotwory.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie odczucia towarzyszą drenażowi limfatycznemu w połączeniu z masażem mikropróżniowym?

Masaż limfatyczny to bezbolesny i relaksujący zabieg. W jego trakcie pacjent zwykle odczuwa delikatne ciepło, przyjemną wibrację i delikatne ruchy głowicy aparatu do drenażu limfatycznego. Po zakończeniu zabiegu terapeuta aplikuje na skórę specjalny krem nawilżający.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

Najlepsze efekty przynosi zazwyczaj wykonanie serii 10 zabiegów, ale ta kwestia jest ustalana przez terapeutę lub fizjoterapeutę prowadzącego.

Jakie korzyści przyniesie drenaż limfatyczny sportowcom?

Drenaż limfatyczny może pomóc w usunięciu toksyn produkowanych podczas treningów przez organizm, przyspieszając tym samym proces regeneracji powysiłkowej mięśni. Ponadto wspomaga redukcję obrzęków i dolegliwości odczuwanych w wyniku kontuzji dzięki zwiększaniu przepływu limfy i zmniejszeniu nagromadzenia płynów w obrębie uszkodzonych tkanek. Usprawnia krążenie krwi i limfy, pozwala pozbyć się toksyn, wpływa na lepszą kondycję i wydolność sportowca, co przekłada się na lepsze osiągi sportowe.

Kosmetologia hi-tech ciało
Usługa
Cena

Drenaż limfatyczny

400 zł

Drenaż limfatyczny

400 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]