Fala akustyczna

O zabiegu

Zabieg dzięki właściwościom fal akustycznych pozwala na redukcję nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej oraz cellulitu, a dzięki temu – na wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki.

Fala akustyczna – co to jest

Terapia modelująca ciało opiera się na działaniu fal akustycznych, chrakteryzujących się wysoką amplitudą ciśnienia w stosunku do ciśnienia otoczenia. Fale te wnikają w ciało i działają na kilku płaszczyznach. Po pierwsze – rozprzestrzeniając się po organizmie, przyspieszają przepływ płynów w naczyniach chłonnych, co pozwala na uzyskanie efektów drenażu. Po drugie – docierają do komórek tłuszczowych, rozbijają je oraz powodują ich zanik w procesie implozji (zapadania się). Po trzecie – ich rosnące ciśnienie rozrywa włóknisty gorset w tkance podskórnej, co prowadzi do redukcji cellulitu.

Fala akustyczna – przebieg zabiegu

Zabieg falą akustyczną poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą – jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, może zostać wykonany od razu podczas wizyty konsultacyjnej. Rozpoczyna się on od nałożenia na skórę żelu, który ułatwia wnikanie fali akustycznej w głąb organizmu. Następnie do ciała przykładana jest emitująca fale głowica – pacjent nie odczuwa w tym czasie żadnego bólu ani dyskomfortu. W zależności od obszaru ciała poddawanego zabiegowi trwa on z reguły od 20 do 30 minut.

Fala akustyczna – zalecenia po zabiegu

Zabieg falą akustyczną jest bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny, więc nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Przez kilka dni skóra może być zaczerwieniona, czasem obecne są także drobne siniaki, ale objawy te szybko mijają.

Fala akustyczna – efekty

Zabieg falą akustyczną pozwala na usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, redukcję cellulitu, wymodelowanie sylwetki, a także poprawę napięcia i elastyczności skóry.

Pierwsze efekty obserwuje się już po jednym zabiegu, ale dla jak najlepszego rezultatu zaleca się serię 4-6 zabiegów w odstępach kilku tygodni. Pełne efekty widoczne są po 3-6 miesiącach.

Wskazania

 • miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej,
 • cellulit wodny i tłuszczowy
 • blizny różnego pochodzenia,
 • utrata elastyczności i jędrności skóry (np. po odchudzaniu, po ciąży),
 • rozstępy.

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia,
 • obecność implantów w obszarze zabiegowym,
 • otwarte rany, poparzenia, owrzodzenia w obszarze zabiegowym,
 • choroby autoimmunologiczne
 • przebyty zabieg złotych nici.
Kosmetologia hi-tech ciało
Usługa
Cena

Redukcja cellulitu i obrzęków falą radiową

450 zł - 900 zł

Redukcja cellulitu i obrzęków falą radiową

450 zł - 900 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]