Jak ujędrnić skórę na brzuchu po odchudzaniu?

2 min
02/02/2021

Obwisła skóra po odchudzaniu to dość częsty problem – zwłaszcza jeśli ktoś tracił kilogramy bardzo szybko na skutek stosowania restrykcyjnych diet. Na szczęście i z tym mogą poradzić sobie zabiegi nowoczesnej medycyny estetycznej!

Z tekstu dowiesz się:

Obwisły brzuch po odchudzaniu najczęściej jest efektem źle przeprowadzonego procesu utraty nadmiernych kilogramów. Otóż jeśli przybieramy na wadze i wzrasta warstwa tkanki tłuszczowej w naszym organizmie, włókna kolagenowe w skórze rozciągają się, tak aby „dopasowała się” ona do nowych kształtów. Oczywiście włókna kolagenowe mają zdolność do ponownego kurczenia, ale dzieje się to wolniej niż ich rozciąganie. Jeśli więc odchudzanie przebiega szybko – najczęściej na skutek bardzo restrykcyjnych, niskokalorycznych diet –ciało może nie zdążyć wrócić do poprzedniego kształtu, czego skutkiem jest właśnie obwisła skóra na brzuchu, udach, pośladkach, ale także ramionach czy plecach.

Oczywiście lepiej jest zapobiegać temu problemowi – odchudzać się powoli, mądrze, zdrowo, stosując dopasowaną do potrzeb dietę, niższą pod względem kalorycznym, ale zapewniającą organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Bardzo ważna w procesie utraty zbędnych kilogramów jest także regularna aktywność fizyczna.

Jeśli jednak luźna, obwisła skóra po odchudzaniu już się pojawiła, nie oznacza to, że musi pozostać w takim stanie na zawsze. Z pomocą przychodzą tu nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej.

Jak ujędrnić skórę na brzuchu po odchudzaniu? Zabieg mikroigłową falą radiową

U pacjentek z problemem obwisłej skóry na brzuchu specjaliści z kliniki medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie polecają m.in. zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Jego właściwości opierają się na wykonywaniu przy pomocy urządzenia kontrolowanych mikronakłuć skóry na głębokość od 0,5 do 4 mm. Igły emitują fale radiowe, których energia obkurcza włókna kolagenu i elastyny, co powoduje ujędrnienie oraz poprawę napięcia skóry. Przyspiesza także produkcja nowego kolagenu, co pozwala na jeszcze lepsze efekty terapeutyczne. Oczywiście nie można zapominać, że dobroczynne jest także samo nakłuwanie skóry – dzięki temu natychmiast przyspieszają naturalne procesy odnowy i regeneracji, dzięki czemu skóra staje się napięta i gładka. Dla jak najlepszych efektów, zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów co 3 tygodnie.

Obwisły brzuch? Pomoże laser CO2!

Obwisłą skórę po odchudzaniu pozwala ujędrnić również zabieg z użyciem lasera frakcyjnego CO2, który także ma działanie dwukierunkowe.

  • Po pierwsze – emitowana przez laser energia powoduje kontrolowane podgrzanie skóry na brzuchu, dzięki czemu rozciągnięte włókna kolagenowe ulegają skurczeniu i jednocześnie przyspiesza produkcja nowego kolagenu.
  • Po drugie – laser frakcyjny CO2 tworzy w skórze mikroskopijne uszkodzenia, przez co następuje natychmiastowa stymulacja naturalnych procesów regeneracyjno-naprawczych.

Oprócz ujędrnienia skóry, zabieg daje efekty w postaci redukcji rozstępów czy blizn (np. po cesarskim cięciu).

Dla maksymalnego komfortu pacjenta, ujędrnianie skóry brzucha przy użyciu lasera CO2 wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (krem znieczulający). Oprócz tego, w klinice ESTELL stosujemy chłodzenie skóry urządzeniem Cooler, dzięki czemu ewentualny dyskomfort zostaje zminimalizowany. W zależności od stopnia zaawansowania problemu, konieczne może być wykonanie od 1 do 6 zabiegów.