Jakie zabiegi na ciało po ciąży?

2 min
09/02/2021

Dla wielu kobiet ciało po ciąży jest niestety przyczyną wielu kompleksów i zaniżonej samooceny. Nadmiar kilogramów, obwisła skóry, rozstępy, cellulit – problemów estetycznych może być naprawdę sporo! Z pomocą przychodzi wówczas nowoczesna medycyna estetyczna i zabiegi, dzięki którym można odzyskać ładną figurę po ciąży!

Z tekstu dowiesz się:

Ciąża to czas, w którym ciało kobiet ulega bardzo dużym zmianom. Najbardziej widoczny jest oczywiście przyrost wagi w ciąży – nie zawsze niestety po porodzie udaje się zrzucić nadmiar kilogramów. Problemem bywają rozstępy, pojawiające się m.in. na brzuchu, piersiach, udach czy pośladkach. U wielu pań po porodzie występuje cellulit. Po zakończeniu karmienia spore grono kobiet boryka się z utratą jędrności i elastyczności piersi.

Jak widać, ciało po ciąży może być przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny. Oprócz stosowania zdrowej diety, aktywności fizycznej i odpowiedniej pielęgnacji warto również zapoznać się z możliwości, jakie w zakresie poprawiania figury po ciąży daje medycyna estetyczna. Nowoczesne zabiegi pozwolą zredukować skutki przybierania na wadze w ciąży, zmniejszą rozstępy, ujędrnią i wygładzą skórę.

Mikroigłowa fala radiowa – idealny zabieg na ciało po ciąży

Kobietom po ciąży i zakończeniu okresu karmienia polecamy radiofrekwencję mikroigłową. Jest to zabieg, który polega na wykonywaniu nakłuć skórnych na głębokości od 0,5 do 4 mm przy pomocy igieł emitujących energię fal radiowych. Po pierwsze – energia ta wpływa na skracanie włókien kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy napięcia i elastyczności skóry. Po drugie – fale radiowe stymulują produkcję nowych włókien kolagenowych, co w pozytywny sposób wpływa na jędrność skóry. Po trzecie – sam mechaniczny proces nakłuwania skóry natychmiast pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry oraz namnażanie zdrowych, nieuszkodzonych komórek.

Radiofrekwencja mikroigłowa Morhpeus może być stosowana zarówno na twarzy, jak i w innych partiach ciała. Na twarzy pomoże np. zredukować blizny pozostałe po trądziku, z którym w trakcie ciąży boryka się wiele pań. Wykonana w obrębie brzucha czy ud pozwala ujędrnić skórę, poprawić jej napięcie oraz zredukować rozstępy. Dla jak najlepszych efektów zaleca się przeprowadzenie serii czterech zabiegów w odstępach co trzy tygodnie.

Idealnie ciało po porodzie? Pomoże drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym!

Przyrost wagi w ciąży, a następnie utrata kilogramów mogą skutkować obwisłą skórą piersi, brzucha czy pośladków. W takich sytuacjach pomóc może drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym – zabieg, który łączy w sobie właściwości drenażu limfatycznego oraz modelowania sylwetki. Polega on na masowaniu poszczególnych partii ciała mechanicznymi głowicami, wyposażonymi w rolki o licznych mikrootworach. Bez jakiegokolwiek rozciągania czy uszkadzania skóry wywołują na każdym jej milimetrze kontrolowaną stymulację. Poprawia się krążenie krwi i limfy, następuje pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych, zmniejsza się zwłóknienie tkanek.

Drenaż limfatyczny w połączeniu z masażem próżniowym pozwala skutecznie wymodelować sylwetkę – już jeden zabieg pozwala stracić kilka centymetrów np. w brzuchu, ujędrnić i uelastycznić skórę, a także zredukować cellulit. Dodatkowo, zabieg jest bardzo skuteczny w walce z obrzękami limfatycznymi. Co ważne, można go wykonywać nawet w okresie karmienia – jest bezpieczny i nieinwazyjny.

Ciało po ciąży nie musi być źródłem kompleksów i zaniżonej samooceny. Nowoczesna medycyna estetyczna pozwala zniwelować wiele problemów i znów cieszyć się piękną figurą.