Jakie zabiegi na twarz dla 50 latki – co sprawdzi się najlepiej?

4 min
10/10/2022
[ssba-buttons]

Choć procesy starzenia skóry zaczynają się znacznie wcześniej, około 50 roku życia u kobiet przybierają na sile. W tym wieku pojawiają się niedobory estrogenu i progesteronu, które sprawiają, że dotąd dość jędrna i młoda skóra staje się wyraźnie cieńsza. Pojawiają się zmarszczki i przebarwienia, cera traci swój koloryt, a owal twarzy zmienia się. Choć proces ten jest zupełnie naturalny, to jednak kobietom trudno zwykle pogodzić się z tym niekorzystnym zjawiskiem. Na szczęście skórę można ujędrnić, odżywić i odmłodzić. Nie wystarczy tu oczywiście krem przeciwzmarszczkowy. Żeby odmłodzić twarz po 50, trzeba skorzystać ze zdobyczy kosmetologii i medycyny estetycznej. W tekście poniżej przedstawiamy dostępne w Warszawskiej klinice Estell najpopularniejsze zabiegi odmładzające, które poprawią kondycję skóry twarzy po 50 roku życia.

Dojrzała skóra twarzy – jakie problemy najczęściej występują u 50 latki?

W skórze właściwej znajdują się fibroblasty, czyli komórki, które produkują kolagen i elastynę oraz kwas hialuronowy. Włókna kolagenowe uodparniają skórę na działanie nacisku i rozdzielanie tkanek, dlatego im więcej kolagenu w skórze, tym mniej zmarszczek i bruzd. Z kolei elastyna zapewnia ciągłość skórze w trakcie rozciągania, odpowiada więc za jej jędrność. Obecny w skórze kwas hialuronowy pozwala prawidłowo nawilżyć tkankę. Niestety, wraz z wiekiem następuje spadek produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, pojawiają się oznaki starzenia wyraźnie już widoczne koło 50 roku życia. Jakie problemy ze skórą twarzy występują najczęściej u kobiet po 50 roku życia? Są to przede wszystkim:

  • suchość – skóra wraz z wiekiem traci zdolność do utrzymywania wody w tkance,
  • wiotkość – cera dojrzała staje się mniej jędrna,
  • zmarszczki – powstawanie zmarszczek grawitacyjnych, mimicznych i spowodowanych innymi czynnikami z czasem przybiera na intensywności,
  • zanieczyszczona skóra twarzy – wypryski, wągry i przetłuszczanie skóry związane jest z menopauzą i pogarsza wygląd cery w dojrzałym wieku,
  • widoczne przebarwienia – wraz z upływem czasu na skórze pojawia się coraz więcej przebarwień,
  • popękane naczynka krwionośne – wraz z wiekiem naczynia krwionośne stają się bardziej kruche i podatne na uszkodzenia.

Żeby nawilżyć i odświeżyć skórę dojrzałą, poprawić owal twarzy i zredukować inne problemy, warto zdecydować się na wizytę w klinice medycyny estetycznej, w której specjaliści ocenią stan tkanki i doradzą odpowiednie rozwiązania. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się korzystać z zabiegów przeznaczonych dla cery dojrzałej.

Jak bardzo w poprawie kondycji skóry mogą pomóc zabiegi na twarz dla 50 latki?

Skóra dojrzała, charakterystyczna dla wieku 50 i więcej lat nigdy nie będzie miała kondycji cery dwudziestolatki i nawet najlepsze zabiegi nie są w stanie przywrócić jej elastyczności i piękna młodej tkanki. Jednak dobrze dobrane zabiegi na twarz po 50 znacząco poprawiają skórę twarzy, a ich efekty są wyraźnie widoczne. Oczywiście inaczej działa zabieg mikroigłowania, inaczej lifting czy toksyna botulinowa, a jeszcze inaczej masaż twarzy. Uzyskane rezultaty są zależne w dużej mierze od wybranego zabiegu dla skóry dojrzałej – jego inwazyjności lub bezinwazyjności, doboru składników aktywnych i metody działania. Niemniej jednak, w każdym przypadku odpowiednio dobranymi zabiegami kosmetycznymi poprawiającymi stan i kondycję skóry można poprawić wygląd twarzy, a tym samym samopoczucie.

Popularne zabiegi kosmetyczne – mezoterapia igłowa, peeling chemiczny i zabiegi laserowe

Codzienną pielęgnację warto wspomóc odpowiednio dobranymi zabiegami kosmetycznymi z zakresu medycyny estetycznej pozytywnie wpływającymi na wygląd cery, które proponujemy naszym klientkom w klinice Estell w Warszawie. Do najczęściej stosowanych zabiegów, które poprawiają kondycję skóry twarzy u kobiet w wieku 50 lat (ale również młodszych i starszych), należą: mezoterapia, peelingi chemiczne i zabiegi laserem, a także poprawa owalu twarzy.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – wampirzy lifting

Zabieg wampirzy lifting to jedna z metod mezoterapii bazującej na wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego. Własne płytki krwi pacjentki są podstawowym składnikiem koncentratu, który podaje się za pomocą iniekcji powierzchniowo do skóry techniką mezoterapii. W efekcie tkanka szybciej się regeneruje, jest lepiej ukrwiona i odżywiona, a pobudzone fibroblasty produkują nowy kolagen. Skóra jest pełna blasku, wygładzona, lepiej napięta i elastyczna.

Mezoterapia hydroliftingująca

Zabieg mezoterapii hydroliftingującej opiera się na preparatach, które działają kompleksowo jednocześnie redukując oznaki starzenia i poprawiając kondycję skóry. Wysoka zawartość kwasu hialuronowego pozwala na jej intensywne nawilżenie, nadając zdrowy, młodzieńczy wygląd. Z kolei zawartość hydroksyapatytu wapnia w preparacie, zapewnia stymulację produkcji nowego kolagenu. W efekcie skóra staje się bardziej napięta i elastyczna, a zmarszczki mniej widoczne.

Peelingi chemiczne SESDERMA

Oferowane w Estell w Warszawie peelingi chemiczne to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Odmładzają skórę i poprawiają jej kondycję. Odpowiednio dobrane pozwalają usuwać warstwy naskórka na zróżnicowanej głębokości, dzięki czemu komórki naskórka pobudzane są do szybszego wzrostu. Warstwy, które się odnawiają są wolne od niekorzystnych zmian, jednak oczywiście ostateczny efekt zależy od głębokości występujących uszkodzeń. Peelingi chemiczne m.in. wygładzają skórę, rozjaśniają przebarwienia, zmniejszają rozszerzone pory, poprawiają elastyczność i zmniejszają szorstkość skóry, a także spłycają niewielkie zmarszczki.

Laseroterapia laserem frakcyjnym CO2

Laser CO2 to laser frakcyjny, który poprzez proces ablacji (odparowywania) powoduje powstawanie mikroskopijnych uszkodzeń tkanki, co pobudza skórę do regeneracji. Światło lasera działa punktowo, nie powoduje naruszenia sąsiednich tkanek, ani powstawania ran. Zabiegi laserem frakcyjnym CO2 mogą służyć różnym celom, w tym np. odmładzaniu skóry i wyrównywania jej kolorytu.

Laser tulowy

Dostępny w Warszawskiej klinice Estell laser tulowy jest urządzeniem, które pozwala na przeprowadzenie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i dermatologii. Z uwagi na możliwość doboru długości fali i mocy urządzenia, zapewnia wykonanie zróżnicowanych zabiegów, również doskonale poprawiających kondycję skóry u kobiet dojrzałych. W zależności od trybu pracy umożliwia m.in. zredukowanie drobnych zmarszczek, ujędrnienie i poprawę elastyczności skóry, wyrównanie kolorytu, rozjaśnienie plam starczych i redukcję przebarwień innego pochodzenia.

Zmarszczki, przebarwienia, pękające naczynka – na jakie jeszcze zabiegi medycyny estetycznej warto się zdecydować?

Redukcja zmarszczek, przebarwień oraz zmniejszenie widoczności pękających naczynek to efekt, jaki można uzyskać decydując się również na inne zabiegi w klinice Estell. Poza mezoterapią, peelingami czy laseroterapią naszym klientkom polecamy również:

  • radiofrekwencyjny endolifting – urządzenie emituje fale radiowe, które podgrzewają głębokie warstwy skóry, tkankę podskórną i tłuszczową. Pozwala to na uzyskanie efektu liftingu porównywalnego do zabiegów chirurgicznych. Zabieg pozwala uelastycznić skórę, podnieść opadające tkanki i poprawić owal twarzy, a także zredukować zmarszczki i bruzdy,
  • ujędrniający termolifting – polega na podgrzaniu skóry specjalnym urządzeniem bazującym na świetle czerwonym. Temperatura 65°C z jednej strony pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, a z drugiej powoduje obkurczanie istniejących włókien kolagenowych i ich powrót do pierwotnej długości. W efekcie skóra staje się ujędrniona i bardziej elastyczna, a opadający owal twarzy wyraźnie poprawiony,
  • zaawansowany zabieg rewitalizująco-dotleniający z wykorzystaniem ultradźwięków i fal radiowych – urządzenie pozwala na złuszczanie wierzchnich warstw skóry, dostarczenie tkance składników rewitalizujących i naturalne jej dotlenienie od wewnątrz. Zabieg oczyszcza i nawilża skórę, poprawia jej napięcie, zmniejsza pory, wygładza zmarszczki oraz bruzdy i wyrównuje koloryt cery.

Naszym klientkom polecamy również inne zabiegi z użyciem dostępnych w Estell urządzeń oraz metod i preparatów.