PL EN

Laserowe zamykanie naczyń na nogach

Opis usługi

Likwidacja rozszerzonych naczyń krwionośnych polega na naświetlaniu obszaru zabiegowego właściwie dobraną głowicą NEODYMOWO-YAGOWĄ (Nd:YAG). W porównaniu z tradycyjnymi laserami głowica ta jest o wiele skuteczniejsza i pozwala na wykonanie zabiegu w znacznie krótszym czasie. Jej użycie wpływa pozytywnie na gojenie się leczonej powierzchni oraz powoduje przebudowę kolagenu. Głowica posiada system chłodzenia naskórka, który chroni przed oparzeniem i niweluje ból odczuwany w trakcie zabiegu, co zwiększa komfort pacjenta.

Na proces ten składa się wiele różnych czynników. U kobiet najczęściej jest to efekt działania estrogenów na mięśnie naczyń włosowatych. Naczynka gwałtownie rozszerzają się pod wpływem zmian temperatury, wzrostu ciśnienia tętniczego, emocji. Początkowo pojawia się rumień. Jeśli się utrwali, powstaną pajączki i rozszerzone naczynia krwionośne. Światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energię cieplną. Pod wpływem ciepła z tkanki odparowuje woda. Pozostają suche elementy naczynia, a więc jego ścianki, które zapadają się i są wchłaniane, a więc zanikają.

Zalecana częstotliwość: Liczba zabiegów, które należy wykonać zależy od tego jak zaawansowany jest problem - przy niewielkiej ilości zmian, które powstały niedawno, wystarczy jedna procedura. Razem z rosnącą ilością naczynek, ich średnicą czy głębokością umiejscowienia zwiększa się również liczba koniecznych zabiegów. Zwykle jednak wystarczy seria 3 spotkań z lekarzem na przestrzeni kilku miesięcy.

Cena zabiegu od:
nogi 1000 zł

Pełny cennik Płatności ratalne Umów wizytę

Przeciwwskazania

  • terapia doustna retinoidami,
  • leki światłouczulające,
  • aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze,
  • nowotwory skóry,
  • fotodermatozy i niektóre dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski),
  • skóra opalona,
  • obniżenie odporności organizmu,
  • tendencja do tworzenia się bliznowców.

22 431 36 66 lub zostaw kontakt.

Oddzwonimy.


Skontaktuj się z nami.

+48

Kto wykonuje zabieg?

lekarz

Obszar zabiegu

kończyny dolne

Czas trwania zabiegu

około 20-40 minut

Telefon

22 431 36 66