Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

O zabiegu

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej jest niezbędnym elementem przygotowań do większości zabiegów z tego zakresu. W trakcie wizyty specjalista m.in. omawia z pacjentem jego stan zdrowia, wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań i planuje przebieg zabiegu.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej – co to jest

Medycyna estetyczna jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi medycyny. Dzięki niej pacjenci mogą się pozbyć kompleksów, zahamować oznaki starzenia, zachować młodość i urodę, ale także poprawić swój stan zdrowia. Wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej ma bowiem na celu nie tylko poprawę wyglądu, ale też funkcjonowania organizmu.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej – jak przebiega

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej zawsze rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem. Specjalista pyta o ogólny stan zdrowia, przebyte choroby, przyjmowane leki, w razie konieczności zapoznaje się z dotychczasową dokumentacją medyczną.

Następnie omawiany jest problem, z którym boryka się pacjent. Specjalista może przeprowadzić podstawowe badania wzrokowe i palpacyjne, pytać o okoliczności pojawienia się danego problemu, towarzyszące mu objawy itp.

Następnie pacjentowi proponowany jest plan leczenia. Specjalista przedstawia najlepszy w danej sytuacji zabieg, omawia jego przebieg, wyklucza istnienie ewentualnych przeciwwskazań, rozmawia z pacjentem o oczekiwanych efektach.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej – jak się przygotować?

Aby konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej przebiegła sprawnie:

 • weź ze sobą ewentualną dokumentację medyczną,
 • przypomnij sobie nazwy leków, które przyjmujesz,
 • pomyśl o wszelkich czynnikach, które mogą mieć wpływ na możliwość przeprowadzenia zabiegu (ciąża, karmienie, alergia, choroba przewlekła).

Każda informacja tego typu jest dla lekarza bardzo cenna. Warto pamiętać, że jego rolą nie jest ocenianie stylu życia czy innych prywatnych spraw pacjenta, a diagnoza i dobór zabiegu najlepiej dopasowanego do potrzeb.

Wskazania

 • borykającym się z problemami estetycznymi w obrębie całego ciała,
 • chcącym pozbyć się kompleksów związanych z defektami wyglądu,
 • przed planowanymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej,
 • po zabiegu medycyny estetycznej w celach kontrolnych (opcjonalnie).
Konsultacje i badania
Usługa
Cena

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

270 zł

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

270 zł
Kosmetologia manulana
Usługa
Cena

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

270 zł

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

270 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]