Liposukcja podbródka

O zabiegu

Chirurgiczna liposukcja podbródka to zabieg, który pozwala pozbyć się tkanki tłuszczowej nagromadzonej miejscowo w okolicach podbródka. Daje to efekt widocznego odmłodzenia i wysmuklenia twarzy.

Chirurgiczna liposukcja podbródka – co to jest?

Podbródek to newralgiczna partia ciała, w której często gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Bardzo często ma to podłoże genetyczne, a problem pogłębia się wraz z wiekiem. Zdarza się również, że podwójny podbródek jest „efektem ubocznym” ogólnego przybrania na wadze, przy czym nawet późniejsze schudnięcie może nie obejmować redukcji tkanki tłuszczowej w tym miejscu.

We wszystkich tych przypadkach pomóc może chirurgiczna liposukcja podbródka – polega ona na wykonaniu nacięcia skóry, wprowadzeniu pod skórę specjalnej kaniuli i odessaniu z podbródka nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Chirurgiczna liposukcja podbródka – przebieg zabiegu

Chirurgiczna liposukcja podbródka to operacja z zakresu chirurgii plastycznej, więc wymaga pewnego przygotowania. Konieczna jest wstępna konsultacja ze specjalistą – w trakcie omawiane są oczekiwania pacjenta i możliwe do uzyskania efekty, wyklucza się również występowanie ewentualnych przeciwwskazań. Pacjent musi również wykonać zlecone badania – laboratoryjne badanie krwi, EKG, a czasem także ewentualne badania dodatkowe.

Chirurgiczna liposukcja podbródka może zostać wykonana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Lekarz wykonuje drobne nacięcia – zazwyczaj w okolicach uszu oraz podbródka, po czym wprowadza pod skórę specjalną kaniulę i odsysa z okolic podbródka nadmiar tłuszczu, jednocześnie modelując twarz w taki sposób, aby wyraźnie zaznaczyć linię między twarzą a szyją.

Chirurgiczna liposukcja podbródka – zalecenia po zabiegu

Przez około tydzień po operacji okolice podbródka mogą być obolałe, obrzęknięte i zaczerwienione. W tym czasie należy nosić specjalną opaskę elastyczną, która stanowi rodzaj opatrunku uciskowego – przyspiesza gojenie, pomaga redukować obrzęki i dopasować się skórze do „nowych” wymiarów. Do codziennych aktywności można wrócić po około dwóch tygodniach, po około czterech można wznowić uprawianie sportu.

Chirurgiczna liposukcja podbródka – efekty zabiegu

Efekty chirurgicznej liposukcji podbródka widoczne są po około czterech tygodniach – tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana, twarz zyskuje młodzieńczy wygląd i lepsze proporcje. Zabiegu nie trzeba powtarzać.

Wskazania

 • czynników genetycznych,
 • naturalnych procesów starzenia,
 • przybrania na wadze.

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia,
 • choroby serca i układu krążenia,
 • przewlekłe choroby układu oddechowego,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • aktywne infekcje (np. opryszczka),
 • ogólnie zły stan zdrowia.
Chirurgia plastyczna
Usługa
Cena

Liposukcja podbródka

2 600 zł

Liposukcja podbródka

2 600 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]