Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego

O zabiegu

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego to zabieg autologicznego przeszczepu komórek wykonywany u pacjentów z łysieniem androgenowym. Pozwala on na zahamowanie procesu utraty włosów oraz regenerację mieszków włosowych, dzięki czemu nowe włosy rosną zdrowe i mocne.

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego – co to jest

Łysienie androgenowe spowodowane jest nadwrażliwością mieszków włosowych na androgeny, czyli hormony płciowe występujące w dużych ilościach u mężczyzn i w niewielkich u kobiet. U mężczyzn łysienie androgenowe objawia się łysiną na wierzchołku głowy oraz recesją linii włosów na skroniach (tzw. zakola), u kobiet – przerzedzeniem włosów na czubku głowy. U panów łysienie androgenowe doprowadzić może do całkowitej utraty włosów.

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego – zastosowanie

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego to zabieg polegający na pobraniu z jednego obszaru ciała pacjenta komórek progenitorowych i czynników wzrostu oraz przeszczepieniu ich w inne miejsce wymagające regeneracji (tzw. autologiczny przeszczep komórek). Głównym zastosowaniem zbiegu jest leczenie łysienia androgenowego zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego – przebieg zabiegu

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego jest bardzo prosty i trwa około 30-40 minut. Składa się on z kilku etapów.

 • Po uprzednim znieczuleniu miejscowym lekarz pobiera od jednego do trzech wycinków skóry o średnicy 2 mm z okolic linii włosów na karku – jest to miejsce najbardziej odporne na łysienie androgenowe.
 • Pobrana tkanka trafia do specjalnego urządzenia, gdzie izolowane są z niej komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu o wyjątkowym działaniu regeneracyjnym.
 • Wszystkie te substancje mają formę zawiesiny, która poprzez mezoterapię (iniekcję) jest podawana w skórę głowy w miejsca objęte łysieniem androgenowym.

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego – przeciwwskazania

Do głównych przeciwwskazań do wykonywania mikroprzeszczepu komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego zalicza się:

 • ciążę i okres karmienia,
 • chorobę nowotworową,
 • świeże rany, infekcje, owrzodzenia w okolicach zabiegu,
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew.

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego – postępowanie po zabiegu

Po zakończeniu zabiegu pacjent może wrócić do swoich normalnych aktywności. Miejsce pobrania wszczepu goi się samoistnie po kilku, najdalej kilkunastu dniach.

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego – efekty

Podana w skórę głowy zawiesina zawierająca komórki progenitorowe, komórki macierzyste i czynniki wzrostu zaczyna działać natychmiast, ale na efekty trzeba poczekać 30-45 dni. Wówczas wypadanie włosów zostaje zahamowane, fryzura się zagęszcza, włosy rosną mocniejsze i zdrowsze. Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczenia łysienia androgenowego wykonuje się tylko raz, jednak można go powtórzyć po 2-3 latach, by zapobiegać dalszej utracie włosów.

Zabiegi na skórę głowy
Usługa
Cena

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczeniu łysienia androgenowego

6 300 zł

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczeniu łysienia androgenowego

6 300 zł
Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym
Usługa
Cena

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczeniu łysienia androgenowego

6 300 zł

Mikroprzeszczep komórek macierzystych w leczeniu łysienia androgenowego

6 300 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]