Powiększanie i modelowanie ust

O zabiegu

Kwas hialuronowy to coraz częściej wybierany preparat, dzięki któremu możliwe jest pozbycie się kompleksów i poprawa naturalnej asymetrii lub kształtu ust pacjenta. Powiększenie ust wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej to nie tylko uzyskanie pożądanego kształtu, lecz także poprawa ich jędrności, kondycji skóry wokół i doskonałe nawilżenie. Efekt powiększania ust utrzymuje się nawet 12 miesięcy.

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Niestety wraz z wiekiem nawet kształtne usta tracą swój blask i jędrność, stają się wąskie i mało atrakcyjne, pojawiają się też zmarszczki wokół nich. Często pacjentki od zawsze mają anatomicznie zbyt wąskie usta. Wówczas warto pomyśleć o zabiegu powiększania i modelowania ust za pomocą kwasu hialuronowego.

Każdy zabieg w klinice Estell w Warszawie z użyciem preparatu z kwasem hialuronowym zostaje poprzedzony konsultacją. Omawiany jest kształt konturu ust oraz oczekiwany rezultat. Przed wykonaniem zabiegu lekarz w okolice ust podaje pacjentowi znieczulenie. Może to być preparat w postaci kremu lub np. lidokaina (środek podobny do znieczulenia stomatologicznego). Następnie w czerwień wargową zostaje wstrzyknięte około 0,5 do 1 ml preparatu. Po podaniu i bezpośrednio po zabiegu może być odczuwalny lekki dyskomfort. 

Powiększanie ust Warszawa — zalecenia po zabiegu

Po zabiegu należy wstrzymać się od ekspozycji na słońce, a także korzystania z solarium czy sauny. Warto wiedzieć, że modelowanie i powiększanie ust może początkowo wywołać zaczerwienienie oraz obrzęk, które złagodzą chłodne okłady. Początkowo mogą być też odczuwalne pewne stwardnienia w obrębie ust, które znikną samoistnie.

Dla pacjenta po zabiegu ważne jest picie dużej ilości wody, co ułatwi wiązanie po podaniu kwasu hialuronowego. Należy dbać o nawilżenie skóry ust i unikać wysiłku fizycznego przez pierwsze dni po zabiegu. 24 godziny po wykonaniu działania trzeba też wstrzymać się od palenia papierosów, spożywania alkoholu i podróży samolotem.

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym — efekty 

Naturalny efekt powiększonych i wymodelowanych ust utrzymuje się do 12 miesięcy w zależności od indywidualnych preferencji i danego organizmu. W przypadku kwasu hialuronowego i zabiegu wypełniania w gabinecie medycyny estetycznej Estell w Warszawie można uzyskać nie tylko kształtne usta, lecz także wymodelować inne partie twarzy, takie jak policzki, okolice oczu, nos oraz inne obszary.

Wskazania

 • wypełniania zmarszczek i bruzd (linii marionetki, doliny łez, bruzd nosowo-wargowych),
 • wymodelowania ust i policzków,
 • poprawy owalu twarzy,
 • korekty asymetrii twarzy,
 • odmładzania i nawilżania skóry,
 • kompleksowej regeneracji skóry.

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby autoimmunologiczne i nowotworowe,
 • skłonność do tworzenia się bliznowców,
 • nadwrażliwość lub alergia na składniki preparatu,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • przyjmowanie niektórych leków, zwłaszcza wpływających na krzepliwość krwi,
 • infekcje bakteryjne i wirusowe (np. opryszczka).

Najczęściej zadawane pytania

Czy wypełnianie ust kwasem hialuronowym boli?

Zabieg z użyciem wypełniaczy jest bezbolesny. Przed wstrzyknięciem kwasu hialuronowego podaje się znieczulenie miejscowe lub w postaci kremu. Podczas działania Pacjent może odczuwać jedynie dyskomfort.

Czego nie można robić po powiększaniu ust kwasem hialuronowym?

Dobę po zabiegu nie można pić alkoholu, palić papierosów i należy unikać wysiłku fizycznego. Nie wolno też korzystać z sauny i solarium ani wystawiać obszaru zabiegowego na dłuższe działanie promieni słonecznych.

Wolumetria twarzy
Usługa
Cena

Powiększanie i modelowanie ust

1 600 zł

Powiększanie i modelowanie ust

1 600 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]