Skóra po odchudzaniu – jak podkreślić nową sylwetkę dzięki nieinwazyjnym zabiegom ujędrniającym?

3 min
29/03/2021
[ssba-buttons]

Luźna, obwisła skóra po odchudzaniu to dość powszechnie występujący problem. Co ważne, dotyczyć on może nie tylko osób, które zrzuciły nadmiar kilogramów zbyt szybko albo poprzez stosowanie restrykcyjnych diet. Wpływ na to może mieć również wiek oraz predyspozycje genetyczne. Na szczęście nadmiar skóry po odchudzaniu może zniknąć, i to bez inwazyjnych operacji plastycznych – pozwalają na to innowacyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej!

Z tekstu dowiesz się:

Utrata nadmiaru kilogramów to zawsze wielki sukces – zarówno pod względem estetycznym, jak i zdrowotnym. Trzeba bowiem pamiętać, że nadwaga i otyłość to jeden z głównych czynników ryzyka rozwoju wielu chorób: zwyrodnienia stawów, cukrzycy, nadciśnienia, miażdżycy, chorób serca, a nawet niektórych nowotworów.

Czasami zdarza się jedna tak, że mimo zrzucenia zbędnych kilogramów wygląd ciała pozostawia wiele do życzenia. Problemem może być przede wszystkim luźna, obwisła skóra po odchudzaniu – zarówno w obrębie brzucha, jak i ud czy pośladków. Przyczyn takiego stanu jest kilka. Przede wszystkim może to być efekt zbyt szybkiej utraty na wadze na skutek rygorystycznych, eliminacyjnych diet bez wsparcia aktywności fizycznej. Otóż gdy tyjemy, skóra rozciąga się, a by powrócić do pierwotnego stanu, potrzebuje czasu – jeśli utrata kilogramów jest zbyt szybka, efektem może być luźna, wisząca skóra po odchudzaniu. Najczęściej jest to problem osób, które w krótkim czasie zrzuciły kilkanaście-kilkadziesiąt kilogramów – w przypadku stopniowej redukcji masy ciała na skutek zmiany diety połączonej z aktywnością fizyczną występuje dużo rzadziej.

Mało elastyczna, zwisająca skóra po odchudzaniu może być też efektem predyspozycji genetycznych oraz wieku. U młodych osób zdolność skóry do obkurczania jest większa niż u osób dojrzałych, u których włókna kolagenu odpowiedzialnego za elastyczność skóry są już bardziej rozciągnięte, a produkcja nowego kolagenu zwalnia.

A zatem jak ujędrnić skórę po odchudzaniu? Pomóc w tym mogą profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej!

Wiotka skóra po odchudzaniu? Wypróbuj zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową!

Obwisła skóra po odchudzaniu to problem, którego można pozbyć się dzięki zimnym mikrofalą redukującym tkankę tłuszczową. Jest to urządzenie emitujące zimne mikrofale. Działają one dwukierunkowo. Z jednej strony, docierają one w głębsze partie organizmu aż do komórek tłuszczowych – energia mikrofal uszkadza je, a następnie są one w naturalny sposób usuwane z organizmu. W ten sposób można więc dodatkowo wymodelować newralgiczne partie ciała – np. brzuch, pośladki czy uda, których wygląd nawet po odchudzaniu nie jest perfekcyjny.

Z drugiej strony, około 20% energii emitowanej przez urządzenie wykorzystujące zimne mikrofale redukujące tkankę tłuszczową pozostają na granicy skóry właściwej, dzięki czemu skóra ulega intensywnemu obkurczeniu oraz ujędrnieniu. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii chłodzącej, w trakcie zabiegu pacjent odczuwa wyłącznie dość intensywne ciepło. Zabieg pozwala na ujędrnienie luźnej skóry po schudnięciu m.in. w obrębie ud, brzucha, pośladków, pleców i boczków.

Oczywiście tak jak każdego zabiegu medycyny estetycznej, również Ondy nie wykonuje się u wszystkich. Wśród przeciwwskazań znajduje się między innymi:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby serca,
 • obecność stymulatora serca,
 • epilepsja,
 • osłabienie układu immunologicznego (np. na skutek AIDS),
 • choroba nowotworowa.

Dla jak najlepszych efektów, zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów co 4 tygodnie.

Obwisła skóra po odchudzaniu – jak pomaga zabieg mikroigłową falą radiową?

Innym dostępnym w naszej klinice ESTELL w Warszawie zabiegiem, który znacznie poprawia kondycję skóry po odchudzaniu, jest radiofrekwencja mikroigłowa. Zabieg ten polega na wykonywaniu na określonych obszarach skóry mikronakłuć na głębokość od 0,5 do 4 mm. Izolowane igły emitują energię fal radiowych, która działa na znajdujący się w skórze kolagen. Z jednej strony, skróceniu ulegają już istniejące włókna kolagenowe, z drugiej – przyspiesza produkcja nowego kolagenu. Prowadzi to do wyraźnej poprawy napięcia oraz zagęszczenia skóry.

Oczywiście nie można zapomnieć o dobroczynnym wpływie samego procesu wykonywania mikronakłuć. Otóż stymulują one naturalne procesy regeneracji organizmu, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna i wyraźnie gładsza. Niejako przy okazji redukcji ulegają również ewentualne blizny i rozstępy.

Przeciwwskazania do wykonywania radiofrekwencji mikroigłowej są podobne jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej. Zalicza się do nich:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 • stany zapalne skóry (np. trądzik albo opryszczka),
 • choroby nowotworowe,
 • zmiany naczyniowe i żylaki w obszarze zabiegowym.

Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii 4 zabiegów co trzy tygodnie.

Jeśli Twoja skóra po odchudzaniu straciła jędrność i elastyczność, zgłoś na konsultacje do naszej kliniki medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie. Nasi specjaliści dobiorą najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb zabieg ujędrniający i modelujący ciało. Aby cieszyć się rezultatami w nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim, serię zabiegów warto zacząć już teraz!