PL EN

Rozstępy / blizny

Rozstępy / blizny

Rozstępy powstają w wyniku zaburzeń struktury skóry właściwej, składającej się z uporządkowanej sieci włókien kolagenu i elastyny nadającej skórze sprężystość i napięcie. W przypadku rozstępów dochodzi do rozdzielenie warstw skóry w skutek jej rozciągnięcia i do powstania małych liniowych blizenek, ale bez faktycznego uszkodzenia pełnej grubości skóry.

Problem rozstępów najczęściej kojarzy się ze zmianami okolic brzucha pojawiającymi się u większości kobiet po ciąży. Problem może jednak dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn i może też wynikać m.in. z czasowego gwałtownego wzrostu wagi, okresu dojrzewania oraz z przyjmowania leków steroidowych a także z predyspozycji genetycznych.
Obszary ciała, na których rozstępy są widoczne najczęściej to: brzuch, biodra, uda,piersi i niekiedy ramiona
Leczenie rozstępów jest trudne i wymaga cierpliwości ze strony pacjenta. Najlepsze efekty w tym procesie uzyskiwane są przy zastosowaniu kilku metod tak, aby terapia była wielopłaszczyznowa.

Blizny powstają w wyniku zaburzeń struktury skóry właściwej w efekcie których dochodzi do uszkodzenia pełnej grubości skóry ,która w procesie normalnego gojenia się rany zastępowana jest nową dobrze unaczynioną tkanką z ułożonymi przypadkowo, potem już w sposób uporządkowany włóknami kolagenu.
Blizna wyraźnie różni się od otaczającej ją skóry kolorem, strukturą, reakcją na promieniowanie słoneczne, elastycznością i wytrzymałością, najczęściej jest położona albo powyżej poziomu skóry.
Jest defektem estetycznym z którym bardzo często zwracają się o pomoc pacjenci.
Zapoznaj się z ofertą naszych zabiegów i umów na konsultację.

 

Zabiegi

  1. Laser Tulowy Lavieen - redukcja przebarwień, blizn i rozstępów, odmłodzenie skóry, redukcja zmarszczek
  2. Morpheus - radiofrekwencja mikroigłowa
  3. ALMA HARMONY- laserowa redukcja blizn
  4. LASER CO2 - laserowa redukcja rozstępów
  5. MEZOTERAPIA - wspomaganie redukcji blizn i rozstępów
  6. VENUSIAN- redukcja blizn i rozstępów metodą karboksyterapii
  7. LASER CO2 - laserowa redukcja blizn