Sucha skóra

opis problemu

Sucha skóra jest problemem, z którym zmaga się wiele osób. Jeśli i Ty borykasz się z problemem przesuszonej skóry to musisz wiedzieć, w jaki sposób sobie z nim poradzić. Najlepszym sposobem jest zrozumienie problemu, aby skutecznie móc go zniwelować.

Przesuszona skóra – przyczyny

Sucha skóra jest problemem, który zbagatelizowany może nieść ze sobą wiele niekorzystnych konsekwencji. Jest to przede wszystkim problem powodujący ogromny dyskomfort, gdyż nie odpowiednio nawilżona staje się napięta, matowa, delikatna. Przesuszona skóra wykazuje również tendencję do intensywnego łuszczenia się. Wśród dolegliwości, jakie zgłaszają pacjenci wymienić można także swędzenie, pieczenie czy uczucie dyskomfortu. Sucha skóra dość łatwo ulega uszkodzeniom i jest niesamowicie wrażliwa.

Przyczyny problemu mogą być różne. U osób ze zbyt suchą skórą obserwuje się zmiany w obrębie jej funkcjonowania, które polegają na nieprawidłowościach w obrębie wiązania i zatrzymywania wody, ale problem jest znacznie szerszy, gdyż również gruczoły łojowe nie funkcjonują prawidłowo. Wydzielają one niewystarczającą ilość sebum. W efekcie warstwa lipidowa ulega uszkodzeniu, a skóra traci odpowiednią sprężystość, nawilżenie i ochronę.

Na rozwój problemu i jego intensyfikację wpływ mają również predyspozycje genetyczne oraz czynniki zewnętrzne, jak np. niewłaściwa pielęgnacja, promieniowanie słoneczne, źle dopasowane kosmetyki, ale także korzystanie z solarium, nieprawidłowa dieta czy narażenie skóry na kontakt ze środkami chemicznymi i detergentami.

Przesuszona skóra – leczenie

Kłopoty ze zbyt suchą skórą nie mogą być bagatelizowane. Trzeba mieć świadomość, że problem prowadzić może do stałego pogarszania jakości skóry i rozwoju szybszego starzenia. Najważniejszym elementem w zwalczaniu problemu jest właściwe nawilżanie oraz poprawa kondycji skóry. Dla osób, u których problem jest wyjątkowo nasilony doskonałym rozwiązaniem będzie oferta zabiegów realizowanych w zakresie medycyny estetycznej, jak np. mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy >kosmetologiczne zabiegi manualne.

Wsparcie pacjenta

Wspierając pacjenta należy przede wszystkim podnosić jego świadomość związaną z odpowiednim dbaniem o skórę. Dobór właściwych kosmetyków, uwzględniający właściwości cery to absolutna podstawa. Konieczne jest też dbanie o dietę, która powinna dostarczać organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Ponadto, jeśli wykonywane były zabiegi, to aby uzyskać maksymalny efekt konieczne jest stosowanie się do wszystkich zaleceń.

FAQ

Czy sucha skóra jest problemem?

I to dużym! Jeśli skóra jest przesuszona, to zaobserwować można zmiany w jej budowie, przez co jest ona podatna na uszkodzenia, co w konsekwencji prowadzić może do rozwoju różnych chorób.

Jak radzić sobie z suchą skórą?

Najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja i nawilżanie każdego dnia. U niektórych osób konieczne może się okazać zmodyfikowanie diety, a także skorzystanie z oferty zabiegów medycyny estetycznej.

Formularz kontaktowy


    [rozwiń]

    [rozwiń]

    [rozwiń]