Wideodermatoskopia

O zabiegu

Wideodermatoskopia to proste, nieinwazyjne i zupełnie bezbolesne badanie, które polega na bardzo dokładnej obserwacji znamion skórnych w powiększeniu oraz jednoczesnej cyfrowej analizie uzyskiwanego obrazu. Badanie pozwala na precyzyjną diagnostykę znamion i wstępne różnicowanie zmian o możliwym charakterze nowotworowym.

Wideodermatoskopia – co to jest

Wideodermatoskopia to bardzo prosta, całkowicie nieinwazyjna i zupełnie bezbolesna metoda diagnostyczna umożliwiająca dokładną obserwację znamion barwnikowych skóry, zwanych potocznie pieprzykami. Są one oglądane przez lekarza pod wielokrotnym powiększeniem i z zastosowaniem oświetlenia, a oprogramowanie komputerowe wykonuje jednocześnie cyfrową analizę zmiany. Można dzięki temu ocenić jej umiejscowienie, strukturę, kolor, ewentualne powiększenie względem poprzedniego badania itp. Wideodermatoskopia umożliwia wstępne różnicowanie zmian – tych charakterze łagodnym od złośliwych.

Wideodermatoskopia – przebieg zabiegu

Wideodermatoskopia nie wymaga od pacjenta żadnych przygotowań. Jest całkowicie bezbolesna, więc niepotrzebne jest jakiekolwiek znieczulenie. Pacjent musi jedynie odsłonić część ciała poddawaną badaniu – resztę robi lekarz i aparat. Specjalista przykłada do zmiany kamerę wyposażoną również w źródło światła, co pozwala mu na bardzo dokładną analizę obrazu wyświetlanego na ekranie. Jednocześnie oprogramowanie dokonuje cyfrowej analizy zmiany – ocenia jej kształt, kolor, średnicę, strukturę itp. W zależności od obszaru badania, trwa ono 15-20 minut.

Wideodermatoskopia – zalecenia po zabiegu

Wideodermatoskopia nie jest obarczona ryzykiem jakichkolwiek powikłań. Po zakończeniu badania można opuścić klinikę i wrócić do normalnych aktywności.

Wideodermatoskopia – dlaczego warto?

Wideodermatoskopia jest badaniem bardzo cennym pod względem profilaktycznym i diagnostycznym. Pozwala na szybkie zdiagnozowanie znamion skórnych, odróżnienie zmian łagodnych od podejrzanych znamion dysplastycznych i nowotworowych. Umożliwia lekarzowi wykrywanie nowych zmian oraz monitorowanie transformacji, jakie zachodzą w już istniejących znamionach.

Cennik usługi

 • Wideodermatoskopia pojedyncza zmiana – 350zł
 • Wideodermatoloskopia mapowanie ciała – 700zł

Wskazania

 • z grup zwiększonego ryzyka zachorowania na czerniaka i inne nowotwory złośliwe skóry,
 • z tendencjami do tworzenia się licznych zmian barwnikowych,
 • narażonych (np. zawodowo) na częstą ekspozycję skóry na promieniowanie słoneczne,
 • przed planowanymi zabiegami usuwania zmian barwnikowych.
Dermatologia
Usługa
Cena

Badanie znamion wideodermatoskopem

400 zł - 750 zł

Badanie znamion wideodermatoskopem

400 zł - 750 zł

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]