Wolumetria twarzy

O zabiegu

Wolumetria twarzy to zabieg pozwalający na efektywną poprawę owalu twarzy oraz zwiększenie sprężystości i jędrności skóry. Wraz z upływem czasu kontur twarzy zmienia się i staje rozmyty, dlatego w Warszawskiej klinice Estell proponujemy pacjentom zabiegi medycyny estetycznej poprawiające kształt twarzy, pozwalające uwydatnić jej określone partie, a także nadać jej młodzieńczy wygląd.

Wolumetria – jak poprawić rysy twarzy?

Wolumetria twarzy to procedura medycyny estetycznej, która polega na przywróceniu lub uwydatnieniu objętości tkanek twarzy za pomocą wypełniacza w postaci usieciowanego kwasu hialuronowego. Zabieg pozwala na uzyskanie naturalnego i odmłodzonego wyglądu poprzez korektę asymetrii twarzy, wyrównanie dysproporcji, modelowanie kości policzkowych i podbródka, korygowanie linii żuchwy oraz wypełnianie zapadniętych obszarów w okolicach skroni. Wraz z wiekiem, ale także wskutek innych przyczyn, mogą w obrębie twarzy powstać braki w objętości, które są skutkiem zmniejszenia ilości podskórnej tkanki tłuszczowej. Zjawisko to obserwuje się m.in. w tzw. dolinie łez. Innym problemem są wiotczejące tkanki (np. opadające policzki). Tu również skuteczna będzie wolumetria 

Zabieg wolumetrii jest stosowany w medycynie estetycznej, ale także w chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej.

Wolumetria twarzy – sprawdź, jak wygląda zabieg

W klinice Estell w Warszawie wykonywane są zabiegi wolumetrii twarzy na bazie kwasu hialuronowego. Tego rodzaju lifting wolumetryczny pozwala zwiększyć objętość twarzy w pożądanych miejscach, wymodelować jej kształt, a także spłycić bruzdy i zmarszczki, złagodzić rysy twarzy, przeciwdziałać utracie gęstości tkanek i innym procesom starzenia.

Zabieg poprzedza zawsze konsultacja ze specjalistą, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania do wykonania procedury, a także wyjaśni wszelkie wątpliwości związane z oczekiwanymi rezultatami. Po kwalifikacji, bezpośrednio przed zabiegiem, skóra jest oczyszczona i dezynfekowana. Choć co do zasady podanie kwasu hialuronowego jest bezbolesne, to jednak podczas jego aplikacji pacjentowi może towarzyszyć uczucie dyskomfortu i rozpierania. Dlatego podczas wolumetrii twarzy kwasem hialuronowym często stosuje się znieczulenie miejscowe w postaci kremu.

Usieciowany kwas hialuronowy podaje się w odpowiednie warstwy skóry za pomocą tępo zakończonej igły (kaniuli), która rozpiera tkanki nie doprowadzając do przerwania ich ciągłości, albo cienkiej igły.

Zabieg trwa zwykle od 30 do 60 minut i nie wymaga rekonwalescencji. Od razu po jego zakończeniu pacjent może wrócić do swoich codziennych czynności, jednak należy liczyć się z tym, że przez jakiś czas w obrębie zabiegu może utrzymać się niewielki obrzęk, zaczerwienienie, a także niekiedy zasinienie. Objawy mijają samoistnie w ciągu kilku dni. W tym czasie należy powstrzymać się od opalania na słońcu i w solarium, a także od korzystania z sauny.

Lifting wolumetryczny – efekty zabiegu

Wolumetria to zabieg, którego efekty widoczne są od razu. Mało inwazyjna procedura daje wielowymiarowe rezultaty w postaci poprawionej symetrii rysów, zniwelowania defektów, wyrównania konturu,  zmniejszenia widoczności zmarszczek oraz redukcji pozostałych oznak starzenia skóry i jej głębokiego nawilżenia.

Jak wspieramy pacjenta w Warszawskiej Klinice Estell?

Modelowanie twarzy można osiągnąć wieloma metodami. W klinice Estell w pierwszej kolejności proponujemy pacjentom, jeśli to tylko możliwe, metody małoinwazyjne, pozwalające na uzyskanie właściwych proporcji oraz kondycji skóry twarzy bez użycia skalpela. Wolumetria z użyciem kwasu hialuronowego jest jedną z najchętniej wybieranych przez pacjentów metod. Stosunkowo bezpieczna, a jednocześnie dająca szybkie i trwałe rezultaty, cieszy się dużą popularnością.

Wskazania

 • utrata objętości tkanek,
 • opadanie konturu twarzy,
 • zapadanie się policzków,
 • utrata estetycznego owalu twarzy,
 • utrata napięcia i elastyczności tkanek.

Przeciwwskazania

 • ciążę i okres karmienia,
 • gorączkę, objawy infekcji wirusowej (m.in. opryszczki) lub bakteryjnej,
 • choroby immunologiczne,
 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • wykonane w ciągu 5 lat zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy na bazie kwasu polimlekowego.

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo widoczny jest efekt liftingu wolumetrycznego?

Wolumetria – modelowanie twarzy usieciowanym kwasem hialuronowym pozwala na utrzymanie korzystnych efektów przez 18 do 24 miesięcy.

Kiedy po zabiegu wolumetrii twarz uzyskuje ostateczny wygląd?

Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu, a w pełni można je docenić po ustąpieniu obrzęku i zaczerwienienia, czyli po kilku dniach.

Formularz kontaktowy


  [rozwiń]

  [rozwiń]

  [rozwiń]